منو

مجلس، موضوع گرانی‌های افسارگسیخته را پیگیری کند

امام جمعه رفسنجان گفت: از مجلس تقاضا می‌کنم در کنار تصویب قوانین و ریل‌گذاری برای دستگاه‌های اجرایی، نظارت میدانی و اداری و اجرایی در تمام زمینه‌ها داشته باشند و مسئله گرانی‌ها را کنترل و از مسئولان مربوطه در زمینه گرانی‌ها توضیح بخواهند.

۲۱ شهریور ۱۳۹۹

به گزارش ایستار، حجت‌السلام اصغر عسکری در خطبه‌های نماز جمعه امروز شهر رفسنجان اظهار داشت: جریان‌هایی که امروز در زمینه اهانت به پیامبر و قرآن به وجود آمده همه عوامل ریشه‌دار تاریخی‌ست و همیشه این جریان‌ها با شکست مواجه شده و موجب بیداری ملت‌ها و امت‌ها و ننگ و خواری برای آدم‌هایی که این اقدامات رذیلانه را انجام می‌دهند، شده است.

امام جمعه رفسنجان بازگشایی مدارس و تداوم امر تعلیم و تربیت را موضوعی لازم و ضروری دانست و گفت: تعلیم و تربیت باید استمرار داشته باشد و آموزش و پرورش نباید متوقف شود.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی توجه به دو اصل باید برای اولیا و مربیان دغدغه جدی باشد؛ موضوع اول استفاده از فضای مجازی برای دانش‌آموزان است، این فضا باید با مراقبت اولیا و آموزش و پرورش انجام شود چون این قضیه می‌تواند یک تهدید جدی برای بچه‌ها باشد.

عسکری با بیان اینکه راهزنان فضای مجازی در کمین کودکان و نوجوانان ما هستند، افزود: متأسفانه بعضی از مسئولان فضای مجازی تعهد لازم برای سلامت و پالایش این فضا ندارند و می‌خواهند این فضا به روی مردم باز باشد؛ هیچ جای دنیا به این اندازه که ولنگاری در فضای مجازی که در ایران هست وجود ندارد، در کشورهای دیگر که این کارها را پشتیبانی می‌کنند برای خودشان این قدر ولنگاری سیاسی، اخلاقی، اجتماعی، هجمه به مقدسات و…وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان فضای مجازی تعهد دینی، اسلامی و انقلابی را در خود ایجاد کنند و فضای مجازی را مدیریت کنند تا دشمنان دین ما زمام این کار را به دست نگیرند.

امام جمعه رفسنجان سلامت جسمی دانش‌آموزان را در ادامه بحث توجه اولیا و مربیان متذکر شد و گفت: تذکرات لازم را مسئولان آموزشگاه‌ها و والدین در این زمینه با جدیت و بدون ایجاد وسوسه در بچه‌ها ارائه دهند.

وی مسئله گرانی‌های افسارگسیخته و عدم نظارت بر قیمت ‌ها را مایه نگرانی عنوان کرد و گفت: اقشار کم‌ درآمد نسبت به تأمین معاش خود دچار دشواری‌های زیادی شده‌اند. قیمت خودرو ناگهان جهش پیدا می‌کند این‌ها ناشی از ضعف مدیریت و رهاکردن بازار و نداشتن تعهداتی که مدیران مربوطه باید داشته باشند، است.

عسکری ابراز داشت: از مجلس تقاضا می‌کنم در کنار تصویب قوانین و ریل‌گذاری برای دستگاه‌های اجرایی، نظارت میدانی و اداری و اجرایی در تمام زمینه‌ها داشته باشند و مسئله گرانی‌ها را کنترل و از مسئولان مربوطه در زمینه گرانی‌ها توضیح بخواهند.

امام جمعه رفسنجان هتک حرمت به دین اسلام و پیامبر اسلام از سوی یک نشریه فکاهی در فرانسه را محکوم و اظهار کرد: این مطالب شرم‌آور است؛ توهین به پیامبر (ص) و قرآن یعنی توهین به بیش از یک میلیارد جمعیت مسلمان و زشت‌تر و قبیح‌تر از آن مسئولان فرانسه به بهانه آزادی بیان می گویند ما نمی‌توانیم متعرض شویم که این کارها را انجام ندهند که البته این کارها سابقه داشته است.

وی تأکید کرد: فرانسه بداند مورد تنفر بیش از یک میلیارد مسلمان جهان است مسئولان فرانسوی کاری نکنند که بعد از مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل باب مرگ بر فرانسه هم در ایران باز شود.

بعد از نماز جمعه نمازگزاران با شعارهایی توهین به پیامبر اسلام را محکوم کردند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 11 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.