۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=2646


رفسنجان شهر بدون مانع در سطح استان معرفی شد.

آرمان معاون عمرانی فرمانداری رفسنجان بیان کرد:رفسنجان در کمیته مناسب سازی ادارات استان به عنوان شهر بدون مانع انتخاب و معرفی شده است

به گزارش ایستار،صبح امروز کمیته مناسب سازی ادارات و اماکن عمومی شهرستان رفسنجان با حضور مسئول شهرستان برگزار شد.

آرمان معاون عمرانی فرمانداری رفسنجان درابتدا جلسه مناسب سازی ادارات شهرستان تاکید کرد: اماده سازی و سازماندهی ادارات فقط در خصوص معلولین نخواهد بود بلکه باید افراد کم توان و معمولی جامعه را هم شامل شود.تا کنون درسطح شهرستان اقدامت مفیدی انجام شده و خوشبختانه رفسنجان در کمیته مناسب سازی ادارات استان به عنوان شهر بدون مانع انتخاب و معرفی شده است.

بلندی رئیس اداره بهزیستی رفسنجان در این جلسه با اشاره به اماده سازی های مناسب برای حضور معلولین در جامعه اظهار داشت:معلولین هم باید مانند افراد دیگر حق دسترسی مناسب به اماکن و ادارات را داشته باشند با توجه به اینکه ۵۰۰۰معلول در شهرستان وجود دارد ورودی ۵۸ درصد از ساختمان های ادارات شهرستان برای حضور معلولین شهرستان مناسب است .

بلندی ادامه داد:فقط ده درصد ادارات سرویس بهداشتی مخصوص معلولین و همچنین درصدی از ادارات رفسنجان اسانسور برای استفاده از معلولین را دارا هستند.

رئیس اداره بهزیستی رفسنجان در خواست کرد :در هر اداره یک کارشناس مربوط به معلولین حضور داشته باشد که مشکلات و موانع کارهای معلولین را رفع کنند و این کارشناسان توسط اداره بهزیستی شهرستان اموزش های لازم ببینند.

در ادامه جلسه سرپرست سازمان نظام مهندسی رفسنجان بیان کرد:ساختمان های در حال ساخت را میتوان مجاب به انجام ساخت امکانات مناسب برای معلولین کرد اماساختمان های دولتی زیر نظر سازمان نظام مهندسی قرار ندارد بلکه دفترهای فنی ادارات شهرستان باید به حل این موانع بپردازند.

مختاری معاون خدمات شهری شهرداری رفسنجان در جلسه مناسب سازی ادارات در زمینه خدمات شهرداری برای معلولین شهرستان یاد آور شد: افراد معلول جایگاه خاص خود را درجامعه دارند مجموعه شهرداری مجتمع ورزشی معلولین در بو ستان معلم را احداث کرده است ، سرویس بهداشتی مخصوص معلولین را در پارک لاله شهرستان رفسنجان فراهم کرده ، ۱۸ مورد پیاده رو مخصوص معلولین شهرستان در حال ساخت و هچنین نوار مخصوص برای نابینایان نصب کرده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 5 =