منو

رفسنجان شهر بدون مانع در سطح استان معرفی شد.

آرمان معاون عمرانی فرمانداری رفسنجان بیان کرد:رفسنجان در کمیته مناسب سازی ادارات استان به عنوان شهر بدون مانع انتخاب و معرفی شده است

۲۵ شهریور ۱۳۹۹

به گزارش ایستار،صبح امروز کمیته مناسب سازی ادارات و اماکن عمومی شهرستان رفسنجان با حضور مسئول شهرستان برگزار شد.

آرمان معاون عمرانی فرمانداری رفسنجان درابتدا جلسه مناسب سازی ادارات شهرستان تاکید کرد: اماده سازی و سازماندهی ادارات فقط در خصوص معلولین نخواهد بود بلکه باید افراد کم توان و معمولی جامعه را هم شامل شود.تا کنون درسطح شهرستان اقدامت مفیدی انجام شده و خوشبختانه رفسنجان در کمیته مناسب سازی ادارات استان به عنوان شهر بدون مانع انتخاب و معرفی شده است.

بلندی رئیس اداره بهزیستی رفسنجان در این جلسه با اشاره به اماده سازی های مناسب برای حضور معلولین در جامعه اظهار داشت:معلولین هم باید مانند افراد دیگر حق دسترسی مناسب به اماکن و ادارات را داشته باشند با توجه به اینکه ۵۰۰۰معلول در شهرستان وجود دارد ورودی ۵۸ درصد از ساختمان های ادارات شهرستان برای حضور معلولین شهرستان مناسب است .

بلندی ادامه داد:فقط ده درصد ادارات سرویس بهداشتی مخصوص معلولین و همچنین درصدی از ادارات رفسنجان اسانسور برای استفاده از معلولین را دارا هستند.

رئیس اداره بهزیستی رفسنجان در خواست کرد :در هر اداره یک کارشناس مربوط به معلولین حضور داشته باشد که مشکلات و موانع کارهای معلولین را رفع کنند و این کارشناسان توسط اداره بهزیستی شهرستان اموزش های لازم ببینند.

در ادامه جلسه سرپرست سازمان نظام مهندسی رفسنجان بیان کرد:ساختمان های در حال ساخت را میتوان مجاب به انجام ساخت امکانات مناسب برای معلولین کرد اماساختمان های دولتی زیر نظر سازمان نظام مهندسی قرار ندارد بلکه دفترهای فنی ادارات شهرستان باید به حل این موانع بپردازند.

مختاری معاون خدمات شهری شهرداری رفسنجان در جلسه مناسب سازی ادارات در زمینه خدمات شهرداری برای معلولین شهرستان یاد آور شد: افراد معلول جایگاه خاص خود را درجامعه دارند مجموعه شهرداری مجتمع ورزشی معلولین در بو ستان معلم را احداث کرده است ، سرویس بهداشتی مخصوص معلولین را در پارک لاله شهرستان رفسنجان فراهم کرده ، ۱۸ مورد پیاده رو مخصوص معلولین شهرستان در حال ساخت و هچنین نوار مخصوص برای نابینایان نصب کرده ایم.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 11 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.