۲۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=2688


فقط 20 درصد دروس دانشگاهی ما با تولید انطباق دارد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: آمار نگران‌کننده‌ای داریم و آن اینکه دروس دانشگاهی ما 20 درصد با بخش تولید و صنعت انطباق دارد در حالی که این آمار در چین برابر با 90 درصد است.

به گزارش ایستار به نقل از فارس ، سید مهدی طبیب‌زاده صبح امروز در شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی با موضوع بررسی و رفع موانع توسعه مهارت‌های شغلی در استان کرمان اظهار داشت: بحث‌های ریشه‌ای و پایه‌ای مانند مهارت‌های شغلی، بهره‌وری و فضای کسب و کار در اتاق بازرگانی کرمان به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان بیان داشت: شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی به دلیل جایگاه خوبی که به حضور نمایندگان مجلس، قوه قضاییه و دولت دارد، ظرفیت خوبی است که مباحث اصلی استان در جلسات آن مطرح شود.

طبیب‌زاده ابراز کرد: اتاق بازرگانی استان کرمان تلاش کرده با با دعوت از دانشگاهیان و متخصصان بحث‌های کارشناسی و عمیقی را در زمینه توسعه مهارت‌های شغلی انجام دهد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با اشاره به اینکه مهارت و مهارت‌آموزی کلید توسعه پایدار است و به همین علت آن را به عنوان دستور کار در شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخشی خصوصی قرار داده‌ایم، تصریح کرد: آمار نگران‌کننده‌ای داریم و آن اینکه دروس دانشگاهی ما 20 درصد با بخش تولید و صنعت انطباق دارد در حالی که این آمار در چین برابر با 90 درصد است.

طبیب‌زاده اضافه کرد: 70 درصد افرادی که در مراکز فنی و حرفه‌ای آموزش می‌بینند دانشجویان و فارغ‌التحصیلان ما هستند و این بدین معناست که آنها به این نتیجه رسیده‌اند که باید مهارت کسب کنند و همچنین نشان می‌دهد، سیستم آموزشی ما نیاز آنها را برطرف نمی‌کند.

وی یادآور شد: در استان کرمان امکانات فراوان، سازمان‌های متعدد و مراکز وسیع و مدرن فنی و حرفه‌ای وجود دارد و ما در اتاق بازرگانی به عنوان مصرف‌کننده فرصت‌های شغلی در مراکز تولیدی، کشاورزی، صنعتی و معدنی این احساس نیاز را داشته‌ایم که فارغ‌التحصیلان باید مهارت‌های لازم را داشته باشند.

طبیب‌زاده افزود: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان جلسات متعددی با فنی و حرفه‌ای، دانشگاه‌ها و کارشناسان خبره برگزار کرده است تا به این موضوع بپردازیم که مهارت‌آموزی جدی گرفته شود و در این زمینه اصلاح و ایجاد قوانین برای الزام به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای امری مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + بیست =