منو

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان خبر داد: تکمیل پرونده ثبت ملی مزار شهید سلیمانی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از تکمیل پرونده ثبت ملی مزار شهید سلیمانی (گلزار شهدای کرمان) خبر داد.

۲۹ شهریور ۱۳۹۹

به گزارش ایستار به نقل از ایسنا،فریدون فعالی”در تشریح جزییات این خبر بیان کرد: پرونده ثبت ملی مزار سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان تکمیل شده است و در این هفته به منظور تکمیل و ثبت این پرونده به تهران ارسال خواهد شد.

وی با بیان اینکه ثبت ملی خانه پدری شهید سلیمانی در روستای قنات ملک درحال انجام مراحل نهایی است، افزود: به دنبال این هستیم که ثبت مزار شهید حاج قاسم سلیمانی را تا هفته دفاع مقدس نهایی کرده یا حداقل در اولین سالگرد این سردار بزرگ دلها به صورت رسمی اعلام کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان درباره ساخت مجنمع های بین راهی در مسیر مزار شهید سلیمانی نیز گفت: با مشارکت شهرداری کرمان سه مجتمع خدمات بین راهی در مسیر دسترسی به مزار شهید سلیمانی توسط شرکت توسعه گردشگری در حال اجراست.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان بیان کرد: پارک گردشگری (که بین قلعه اردشیر و قلعه دختر در حال اجراست) که شهرداری طراحی و اجرا می‌کند با آنها مشارکت خواهیم داشت تا این مکان یک محل کاملا مناسبی شود و این طرح هفته آینده در تهران مورد بررسی قرار می‌گیرد تا در سطح ملی نیز مصوب شود و پس از آنکه طرح نهایی شود جزییات آن اعلام خواهد شد که در این طرح مسیرهایی برای دسترسی به محور شهید سلیمانی در آن دیده شده است.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.