منو

زنگ مقاومت و ایثار در مدارس رفسنجان نواخته شد

آیین نواخته شدن زنگ مقاومت و ایثار صبح امروز با حضور جمعی از مسئولان رفسنجان در دبیرستان دخترانه دوره اول شاهد برگزار شد.

۰۱ مهر ۱۳۹۹

به گزارش ایستار، آیین نواخته شدن زنگ مقاومت و ایثار صبح امروز با حضور جمعی از مسئولان رفسنجان در دبیرستان دخترانه دوره اول شاهد برگزار شد.

حجت الاسلام عسکری امام جمعه رفسنجان در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره‌ی شهدای دفاع مقدس اظهار کرد: جهان و همه دنیا باید بداند که ایران، آغاز کننده‌ی جنگ نبوده است. تاریخ و شواهد و اسناد نیز به این امر اعتراف کرده است که عراق، متجاوز بوده و ایران از خود دفاع کرده است. پس بخاطر همین است که ما از آن دوران، با عنوان دفاع مقدس یاد می‌کنیم. دفاع، از لحاظ عقلی لازم و از لحاظ شرعی واجب است. ما در این جنگ یاد گرفتیم که روی پای خود بایستیم. امروزه نیز این امر، با کسب علم و دانش و آگاهی محقق میشود.

مجید فصیحی هرندی فرماندار ویژه رفسنجان با یادآوری رشادت‌ها و دلیری‌های رزمندگان اسلام بیان کرد: هشت سال تمام، همه‌ی مردم اعم از سپاهی و بسیجی و ارتشی و نظامی و مردم عادی، پیر و جوان از حق خودشان دفاع کردند و نشان دادند ملت ایران، از حقوق مسلمی که به ناحق به دست مستکبران و استعمارگران افتاده است دفاع میکند.

وی افزود: چه سختی هایی که هم‌رزمان ما در طول هشت سال و حتی بعضا تا ده سال و بیشتر، در اسارت نکشیدند. ما نباید اجازه بدهیم این سختی ها و رنج ها فراموش شود. کارها و فعالیت‌هایی هم‌چون زنگ ایثار و مقاومت ، به ما یادآور می‌شود که از خواب غفلتی که شاید در اثر روزمرگی ها و مشغله های زیاد به آن رفته باشیم، بیدار شویم.
هرندی خاطر نشان کرد: مکتب حاج قاسم، که همان مکتب صادقانه و مومنانه‌ی به‌جا مانده از دوران عزیز دفاع مقدس است، نباید فراموش شود. ما باید همواره تلاش کنیم تا نگرش حاج قاسم را به‌عنوان یک جهان‌بینی الهی و برپایه‌ی شرع مقدس اسلام، گسترش دهیم و در راهی که ایشان انتخاب کرده بود پای نهیم.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − سه =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.