۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=3357


پرونده گرانفروشان و محتکران رسانه‌ای شود/ بی‌انگیزگی از هیچ مدیری قابل قبول نیست

استاندار کرمان گفت: از اداره تعزیرات حکومتی درخواست داریم در جاهایی که برای ما محرز است که محتکران و گرانفروشان در شرایط سخت معیشتی مردم، دست به احتکار و گرانفروشی می‌زنند، رحم نکنید و با شدت با آنها برخورد کرده و پرونده آنها را رسانه‌ای کنید.

به گزارش ایستار به نقل از فارس، علی زینی‌وند عصر امروز در جلسه تنظیم بازار استان کرمان اظهار داشت:  ما در شرایط موجود کشور و به تبع آن استان دو موضوع مهم اولویت‌دار در کنار سایر کارهای خود داریم که باید به این  دو موضوع توجه ویژه داشته باشیم اولین موضو ع کرونا است که همه باید در این مسئله بسیج شویم.

استاندار کرمان با بیان اینکه محدودیت‌های احتمالی در زمینه کرونا هفته آینده اعمال می‌شود، ادامه داد: باید تلاش کنیم ورودی بیمارستان‌ها را کم کنیم زیرا هر چقدر ورودی بیماران به بیمارستان‌ها بیشتر شود مراقبت سخت‌تر و مرگ و میر بالا می‌رود.

وی تصریح کرد: در استان‌هایی مانند کرمان که اقلیم و آب و هوایی هر منطقه با هم متفاوت است، دوره پیک بیماری طولانی‌تر و استان را در اوج پیک بیماری نگه می‌دارد و احتمالا  دروه درگیری ما با پیک کرونا بیشتر از سایر استان‌ها که جمع و جورتر هستند، خواهد بود.

استاندار کرمان بیان کرد: مسئله‌ای که هم کرونا و هم تحریم‌ها روی آن تاثیر گذاشته، معیشت مردم است و مهم‌ترین جایی که باید تصمیم بگیریم و فشار را روی مردم کاهش بدهیم، همین جلسه تنظیم بازار است.

زینی‌وند افزود: در جلساتی که تشکیل می‌شود به صورت جدی باید اعضای اصلی همه حضور داشته باشند و مدیر اجرایی دستگاه با هماهنگی معاون استاندار مرخصی رفته باشد.

وی ابر از داشت: مدیران ساختار اداری را به‌شدت جدی بگیرند ما روی این مسئله حساسیت و تاکید داریم‌.

زینی‌وند با اشاره به اینکه بخشی از گرانی در بازار تحمیلی است و مردم این را می‌پذیرند، گفت: وقتی مردم احساس  رهاشدگی کنند و گرانفروشی‌های ناعادلانه در کنار این گرانی تحمیلی به آنها تحمیل شود، مردم عصبانی می‌شوند که حق هم دارند.

وی افزود: از فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان درخواست داریم در کمک به بازرسان در زمینه بازرسی  از اصناف بسیج ساماندهی شده که دارند را پای کار بیاورند و بازار سایه نظارت را به‌خوبی بالای سر خود حس کند.

زینی‌وند بیان کرد: فرمانداران باید امکاناتی که در اختیار دستگاه‌های دولتی است آنها را در اختیار بازرسان قرار دهند.

وی تاکید کرد: از اداره تعزیرات حکومتی درخواست داریم در جاهایی که برای ما محرز است که متحکران و گرانفروشان در شرایط سخت معیشتی مردم، دست به احتکار و گرانفروشی می‌زنند، رحم نکنید و با شدت با آنها برخورد کرده و پرونده آنها را رسانه‌ای کنید.

زینی‌وند با اشاره به اینکه اگر نیاز باشد جلسه ستاد تنظیم بازار هر هفته تشکیل می‌شود، گفت: با همه سختی‌ها، بی‌پولی‌ها شخصا اعتقادم این است و در جاهای دیگر هم تجربه کردم اگر ما مدیران با همه امکانات و توان خود پای کار باشیم مشکلات خیلی کمتر می‌شود.و این مسئله نیاز به مردانگی دارد.

استاندار کرمان ادامه داد: من اصلا از مدیری نشنوم که سال پایانی دولت است و  بی‌انگیزگی از هیچ مدیری قابل قبول نیست، تا روزی مدیر هستید باید به مردم خدمت کنید و این حرف‌ها معنا ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 2 =