منو

ایستار یک ساله شد

سعی کردیم در این راه، به پشتوانه فعالیت های خبری و علمی خود، جسارت و شجاعت رسانه ای را نیز اضافه کنیم و به دور از تعصبات و کج سلیقگی ها، به مطالبه گری از وقایعی بپردازیم، که ورای جریانات موجود بتوان به تحلیل آن ها پرداخت…

۰۲ آذر ۱۳۹۹


سید عباس حسینی، سردبیر/ دوم آذر 1398 نخستین خبر بر روی خروجی صفحه ای قرار گرفت که لحظه تولد فرزندی تازه در خانواده رسانه شهرستان رفسنجان، اطلاع رسانی کرد. فرزندی که ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی بود که در سال های متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به باوری در چهار چوب «ایستار» رسیده بود.
اما پیشینه «ایستار» به گذشته ای دورتر و به سال 1387 بر می گردد. آنجا که گروهی از دانشجویان کرمانی در هزار کیلومتر دور از مرزهای استانشان، گرد هم آمدند و حلقه ایستار را در قالب هفته نامه ای دانشجویی چارچوب بندی کردند. و پس از فراغت از دانشگاه، آن حلقه را در در قالبی دیگر در عرصه کشوری، ادامه دادند. اما برخی موانع، حرکت این رسانه نوپا را متوقف کرد. اما باقیمانده جمع ایستار دست از دغدغه خود برنداشت و توانست پس از سال ها، مقدمات شکل گیری آن را در فضای رفسنجان و استان کرمان با نگاهی مطالبه گرایانه به حوزه های مختلف، فراهم کند.
سعی کردیم در این راه، به پشتوانه فعالیت های خبری و علمی خود، جسارت و شجاعت رسانه ای را نیز اضافه کنیم و به دور از تعصبات و کج سلیقگی ها، به مطالبه گری از وقایعی بپردازیم، که ورای جریانات موجود بتوان به تحلیل آن ها پرداخت.
از همان ابتدا نگاه ها و واکنش ها به «ایستار» خود را متفاوت نشان داد. این نگاه ها برای ما محوری بود که یک سر آن تعریف ها و تمجیدها قرار داشت که لطف دوستان بود و طرف دیگرش توهین ها و تهمت ها و برچسب زنی هایی خودنمایی می کرد که سعی داشت مسیرمان را متوقف و ما را خاری در مسیر حرکتشان قلمداد کنند که پیام هایشان، از گوشه و کنار همچنان در نزد ما محفوظ است.
از سویی دیگر، مخاطبان ما نیز چونان نگاه انتقادی ایستار، ما را با چشمی تیز بین و منتقدانه دنبال می کردند. و به برخی از اطلاعات ارائه شده خرده می گرفتند و گاها نسبت های کاذب به ما روا می داشتند. در حالی که وسواس مجموعه ایستار در انتخاب سوژه ها و تحلیل آن ها، آنچنان بود که پس از طرح موضوعی مدت ها به بررسی و مداقه و کسب اطلاعات در خصوص صحت و راستی آن می پرداخت که به لطف حضرت حق تا کنون گزارشی کذب و یا نادرست را منتشر نکرده است. و بسیاری از سوژه ها و گزارش های مهم را به دلیل کامل نبودن مسیر تحقیقی اش در آرشیو نگه داشته، تا پس از تایید صحت آن، تقدیم حضور مخاطبان کند.
در هر حال همه این موارد ما را در مسیرمان استوار تر کرد و توانستیم با صبوری و همراهی دنبال کنندگان عزیز، کم کم راه رفتن را بلد شویم تا که امروز جشن تولد یک سالگی این رسانه را به خانواده ایستار که شما مخاطبان و همراهان ما هستید تبریک بگوییم.
اما در آخر باید گفت ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول و مطالبه گری است. مطالبه ای که در زیر سایه سیاست ورزی مسئولین و فرهنگ سیاسی شهروندان به آن درجه از بلوغ و پختگی نرسیده است تا همه قدرت افکار عمومی و خواست مردم را در اولویت خود بدانند. سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش، به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم که بی تردید در این راه همچنان محتاج نگاه منتقدانه مخاطبان ایستار هستیم.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − یازده =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.