۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=3518


جمالی زاده:مردم باید در اجرای طرح محله محور حاج قاسم سلیمانی همیاری کنند

اگر مردم در این طرح را یاری کنند می توانیم امیدوار باشیم که به نتیجه مطلوب خواهیم رسید و در صورت عدم همکاری با توجه به سرد شدن هوا و تهویه نامناسب هوا در اماکن عمومی باعث شیوع گسترده ویروس کرونا مواجه خواهیم شد.


به گزارش ایستار ، احمد جمال زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در جلسه هماهنگی و تبیین نحوه اجرای طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در خصوص مدیریت و کنترل اپیدمی کویید ۱۹ اظهار داشت : از جمله زیرساخت های این طرح هماهنگی بین بخشی و دستگاه‌هایی که در طرح دخیل هستند و همچنین ضمانت اجرایی طرح شهید سلیمانی بستگی به همکاری این سازمان ها و مردم داردوتشدید نظارت و اجرای پروتکل ها و اعمال قانون را از جمله راهبردهای این طرح دانست .

معاونت دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با توجه به اینکه نظارت بر اماکن، انجام تست برای شناسایی بیماری به طور گسترده و هدفمند، قرنطینه و رهگیری هوشمند اظهار داشت: افرادی که کوچکترین علامت خفیف را داشته باشند به محض بهتر شدن از منزل خارج نشوند.

وی گفت :آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی را از دیگر راهبردهای این طرح عنوان کرد که با همکاری رسانه ها امکان پذیر خواهد بود .

احمد جمالی زاده اذعان کرد:حفاظت از گروه‌های آسیب‌پذیر از جمله سالمندان و بیماران زمینه ای الزامی است و همچنین محدودیت ها به صورت هوشمند و هدفمند اعمال می شود.

معاونت دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با اشاره به اینکه طرح سردار سلیمانی بر اساس یک طرح محله محور و خانواده محور است تصریح کرد: این طرح متشکل از پرسنل بهداشتی، داوطلبین بسیج، هلال احمر، معتمدین روحانیون و جمعی از دانشجویان در قالب سه تیم نظارتی و حمایتی و مراقبتی است.

معاونت دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان تاکید کرد:اگر مردم در این طرح را یاری کنند می توانیم امیدوار باشیم که به نتیجه مطلوب خواهیم رسید و در صورت عدم همکاری با توجه به سرد شدن هوا و تهویه نامناسب هوا در اماکن عمومی باعث شیوع گسترده ویروس کرونا مواجه خواهیم شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + دوازده =