۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=388


صادرات جدی گرفته نمی شود؟


به گزارش ایستاربه نقل از ایسنا:رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با اشاره به تلاش کرمان برای جهش صادراتی گفت: در سال ۹۷ صادرات غیرنفتی استان کرمان ۲.۲ میلیارد دلار بوه که به راحتی قابل افزایش به ۱۰ میلیارد دلار است؛ که برنامه بلندپروازانه اما عملیاتی است و بخش مهمی از این میزان را می توانیم به کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا هدایت کنیم.

“سیدمهدی طبیب‌زاده” امروز ۱۳ آذرماه در همایش آشنایی با فرصت های تجاری کرمان و اتحادیه اقتصادی اوراسیا در اتاق بازرگانی کرمان اظهار کرد: فعالان اقتصادی علی رغم همه مشکلات و تحریم ها، با همت و تلاش خود صادرات را انجام داده‌اند و رشد میزان صادرات غیرنفتی در چند ماه گذشته نشان می دهد عزم جدی در ابن بخش وجود دارد و باید مسیر صادرات را تسهیل کنیم.

وی در ادامه افزود: به نظر ما باور جدی برای صادرات در کشور وجود ندارد زیرا قوانین و بخشنامه های زیادی برای صادرات داریم اما در عمل نمود ندارد و بین گفته و عمل تشابهی وجود ندارد.

طبیب زاده تصریح کرد: درخواست داریم باور جدی را در عملیات اجرایی(حمایت از صادرات) نشان بدهیم تا صادرکنندگان با مسائل پیش پا افتاده مواجه نباشند.

وی بیان کرد: اتاق کرمان برنامه ریزی کرده تا سال آینده صرفا برای توسعه صادرات تلاش کند و کار را آغاز کرده ایم و هفته آینده تقدیر از فعالان صادراتی را برگزار خواهیم کرد و تامین مالی را دنبال می کنیم.

رییس اتاق بازرگانی کرمان گفت: مسیر توسعه صادرات در اتاق بازرگانی کرمان مرتب رصد می شود و تلاش می کنیم مسیر تسهیل شود.

وی با اشاره به موافقت نامه تجارت آزاد ایران و اوراسیا اظهار کرد: به نظر می آید بخشی از دغدغه های ما در حوزه اوراسیا دیده شده و امیدواریم در استان کرمان بتوانیم به موفقیت توافقنامه کمک کنیم و در حالی که از آبان ماه این توافقنامه عملی شده ما با سه نفر از سفرای این کشورها دیدار داشته ایم.

طبیب زاده بیان کرد: امکان تولید محصولات بسیاری در استان کرمان به صورت بالقوه و بالفعل وجود دارد و روابط خوبی با این پنج کشور(روسیه، بلاروس، ارمنستان، قرقیزستان و قزاقستان) داریم و عملکرد صادرات سال ۹۶ به ویژه به قزاقستان، قرقیزستان و روسیه خوب بوده و با توجه به ظرفیت موجود، مسیر تا حدودی باز است.

رییس اتاق بازرگانی استان کرمان گفت: ما با عزم جدی به عنوان یک راهکار موثر در توسعه صادرات استان پرداخته ایم و کرمان می تواند بهترین گزینه برای سنجش موفقیت در این حوزه باشد.

وی با اشاره به تلاش کرمان برای جهش صادراتی افزود: در سال ۹۷ صادرات غیرنفتی استان کرمان ۲.۲ میلیارد دلار بوه که به راحتی قابل افزایش به ۱۰ میلیارد دلار است؛ که برنامه بلندپروازانه اما عملیاتی است و بخش مهمی از این میزان را می توانیم به کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا هدایت کنیم.

طبیب زاده با اشاره به واردات کالاهای ترجیحی از کشورهای اوراسیا بیان کرد: تجارت، معامله دو سویه و برد – برد است و ما نیز می خواهیم سود ببریم و فعالان باید تلاش کنند که کالاهایی با کیفیت عالی و قابل رقابت تولید و صادر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × چهار =