منو

محمدرضا پورابراهیمی:مجلس از تولیدکنندگان بخش خصوصی حمایت میکند

۱۵ اسفند ۱۳۹۹

به گزارش ایستار،محمدرضا پورابراهیمی نماینده ی مردم کرمان و راور افتتاح نخستین نمایشگاه نهضت تولید، بومی‌سازی و صادرات کرمان با اشاره به اینکه آمریکا از برجام خارج و تعهدات خود را اجرا ‌نکرد ‌اظهار کرد: پس از بازگشت ایران به برجام، تعهدات خود را رعایت می‌کنیم، در حالی که خودشان در ابتدا از برجام خارج شدند ،راه مواجهه با دشمنان و با ادبیات سخیفشان این است که روی پای خود بایستیم و صنعت کشور را با اتکا به بومی سازی پیش ببریم.

ابراهیمی افزود:حتی برخی از مسئولان آمریکا می‌گویند با اوضاع جدید باید مذاکره کنیم و در این شرایط هر هفته ممکن است که تعهدات هفته قبل خود را به علت گذشت زمان رعایت نکنند، پس قابل اعتماد نیستند و پاسخ آمریکا را با توسعه اقتصاد دانش بنیان و رشد اقتصادی خواهیم داد.

وی با اشاره به اینکه مجلس با بضاعت خود از فعالیت‌های تولیدی بخش خصوصی حمایت میکند تصریح کرد:در راستای رفع مشکلات حوزه تولید ازجمله بانکی و مالیاتی مجلس اقدام می کند و این اقدامات در گذار ایران از گردنه دشوار تحریم ها خود را نشان می دهد.

نماینده ی مردم کرمان و راور با اشاره به اینکه آمریکا کاری نبوده که علیه ایران انجام ندهد تاکید کرد:فشار حداکثری رییس جمهور پیشین این کشور بر ایران در دنیا نمونه نداشت که با این وجود مسیر اقتدار جمهوری اسلامی به واسطه پایمردی مردم و مجاهدت صنعتگران و تولید برای عزت کشور و گذار از این دوره موثر است.

وی افزود:ظرفیت نیازسنجی کالاهای مورد نیاز و تولید آن در استان کرمان وجود دارد لذا درخواست داریم که این ظرفیت‌ها را با مدلی موفق و توانمند عملیاتی کنیم که آن را به کشور نیز گسترش دهیم.

وی ادامه داد: سالانه میانگین ۸۰۰ میلیون دلار واردات الکترود گرافیکی برای صنعت فولاد کشور داریم لذا در زمانی‌که تراز تجاری ایران با ۳۵ میلیارد دلار بسته می شود، این رقم، عدد پایینی نیست وبسیاری از این محصولات مورد نیاز صنعت فولاد کشور وارداتی است و استان کرمان می تواند ۲۵ درصد این ظرفیت را جذب و تولید کند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با توجه به اینکه شرکت های فولادی خارج از استان تاکنون اقدامی به صورت عملیات در تولید داخلی و بومی سازی و صادرات این کالاها انجام نداده اند بیان کرد: علت آن را دشواری کار اعلام می کنند که قابل پذیرش نیست و واردات چالش اصلی ما است و پورسانت های واردات به‌عنوان اصلی ترین عامل دست ما را در حوزه تولید داخلی باز گذاشته تا مسیر حرکت به سمت تولید واقعی برود و این در حالیست که مافیای واردات اجازه تولید نمی دهد لذا ضرورت دارد که مدیران جسور پای کار بیایند.

ابراهیمی گفت :سه نشست برای تامین الکترودهای گرافیکی فولاد کشور در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گذاشتیم ودر این راستا شرکت های فولادی داخل استان کرمان برای تولید با ظرفیت ۳۰ هزار تن پای کار آمدند که نیاز خود را تامین کنند.

پورابراهیمی عنوان کرد: تمامی لاستیک خودروهای فوق سنگین تراک ها به عنوان نیاز امروز صنایع و معادن کشور، وارداتی و سالانه عددی قابل توجه ارزبری از کشور دارد، در حالی که شرکت های لاستیک ما جزو هشت رتبه برتر دنیا هستند و امکان تولید این محصولات داخل کشور وجود دارد اما هیچ شرکتی در این راستا اقدام نمی کند که باید با نیازسنجی این اقلام را تولید کنیم.

وی گفت: در این راستا شرکت لاستیک بارز کرمان با هماهنگی شستا و شرکت های بزرگ معدنی در داخل و خارج استان پای کار می‌آیند و بزرگترین ظرفیت در حوزه تولید لاستیک خودروهای فوق سنگین در کرمان تشکیل شد که با سرمایه‌گذاری پنج هزار میلیارد ‌تومان ظرف یک ماه آینده برنامه تولید خود را آغاز می کند.

وی افزود: باید با برقراری ارتباط پارک علم و فناوری و صنعت، بومی سازی و تجهیز شرکت های دانش بنیان کشور، تقویت شود.


برچسب ها:

یک پاسخ به “محمدرضا پورابراهیمی:مجلس از تولیدکنندگان بخش خصوصی حمایت میکند”

  1. سامان گفت:

    اقای پور ابراهیمی شما رفسنجانی هستید ولی در موقع چپاول اموال معدن مس رفسنجان ساکت هستید و چه بسا با کرمانی ها همکاری هم میکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − شش =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.