۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۳

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=4568


اجرای طرح محیط دوستدار سالمند در رفسنجان

عباس بلندی رئیس بهزیستی شهرستان رفسنجان :تا پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ با توجه طرح محیط دوستدار سالمند در میدان انقلاب ،پارک لاله ،موزه ریاست جمهوری و میدان شهیدان حسینی فضاهایی شاخص برای سالمندان شهرستان طراحی و اجرا خواهد شد که تاکنون در سطح استان کرمان در این وسعت محیط دوستدار سالمند اجرا نشده است .

به گزارش ایستار ،صبح امروز عباس بلندی رئیس اداره بهزیستی شهرستان رفسنجان در جلسه شورای سالمندی شهرستان با اشاره به تدوین و تصویب سند سالمندی در اواخر سال ۱۳۹۹ عنوان کرد:براساس اهداف،سیاست ها و راهبرد های تدوین شده در سند سالمندی باید هر ساله در ابتدای سال طرح های عملیاتی سند سالمندی ان سال را تدوین کرد .

وی افزود: تا پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ با توجه طرح محیط دوستدار سالمند در میدان انقلاب ،پارک لاله ،موزه ریاست جمهوری و میدان شهیدان حسینی فضاهایی شاخص برای سالمندان شهرستان طراحی و اجرا خواهد شد که تاکنون در سطح استان کرمان در این وسعت محیط دوستدار سالمند اجرا نشده است .

عباس بلندی اظهار کرد:بنیاد فرزانگان چهار بازدید و اردو برای ۲۰۰نفر از سالمندان وبرگزاری مسابقات سالمندی و فنی و حرفه ای شهرستان سه دوره مهارت اموزی برای ۳۰نفر از سالمندان در سال ۱۴۰۰ تدوین کرده اند .

رئیس بهزیستی شهرستان رفسنجان با توجه به اینکه از ۳۳ هزار سالمند شهرستان هم اکنون فقط ۵ هزار نفر بیمه تکمیلی هستند خاطر نشان کرد: از اهداف اساسی سند سالمندی توسعه بیمه تکمیلی سالمندان شهرستان ، اموزش های لازم برای سالم پیر شدن و ارائه اطلاعات کافی به پرستاران و خانواده ها برای مراقب از سالمندان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × یک =