منو

پیش‌بینی شیوع 3 برابری هجوم ملخ به جازموریان/کمبود اعتبار داریم

۱۷ آذر ۱۳۹۸

به گزارش ایستار به نقل از ایسنا: رییس سازمان جهادکشاورزی جنوب استان کرمان اعتبارات استانی برای مبارزه با کل آفت کشاورزی (یکی از این افت ها، ملخ صحرایی است)را بسیار ناچیز اعلام کرد و گفت: در سال گذشته رمز موفقیت ما در مبارزه با این آفت این بود که رفتار ملخ ها را می شناختیم و علمی با آن برخورد کردیم اما امسال واقعا با بحران جدی روبرو خواهیم شد.

سعید برخوری ظهر امروز 17 آذرماه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمان در خصوص هجوم دوباره ملخ های صحرایی عنوان کرد: امسال سه برابر نسبت به سال گذشته با ورود ملخ های صحرایی مواجه هستیم زیرا در سال گذشته ملخ ها در استان تخم گذاری کردند و امسال سر از تخم در خواهند آورد همچنین ملخ های صحرایی از سمت کشورهای پاکستان و هند و بخشی نیز از شبه جزیره عربستان وارد استان کرمان خواهند شد که این امر کار مبارزه را سخت تر خواهد کرد.


وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سال گذشته برای مبارزه با ملخ صحرایی، اظهار کرد: سال گذشته این آفت هیچ خسارتی به محصولات کشاورزی در استان کرمان وارد نکرد اما امسال اولین دسته آن از سمت پاکستان حدود 4 یا 5 روز پیش به سمت ایران حرکت کرده است که بخشی از آن وارد جازموریان می شود.


رییس سازمان جهادکشاورزی جنوب استان کرمان اعتبار استانی که برای مبارزه با کل آفت ( یکی از آنها ملخ صحرایی است)را ناچیز اعلام کرد و افزود: در سال گذشته رمز موفقیت ما این بود که رفتار ملخ را می شناختیم و علمی با آن برخورد کردیم اما امسال واقعا بحران اتفاق می افتد.


وی با بیان اینکه حدود 5 هزار لیتر سم برای مقابله با ملخ صحرایی تامین شده است، تاکید کرد: به شدت احساس خطر می کنیم لذا باید به شکل جدی برنامه ریزی های لازم را انجام دهیم.
برخوری بیان کرد: باید دهیاران را برای مقابله با ملخ صحرایی درگیر کنیم و بخشی از سم پاشی را برعهده آنها قرار دهیم.


وی با بیان این مطلب که هر ملخ با تخم ریزی به 300 ملخ تبدیل خواهد شد، عنوان کرد: با توجه به شرایط جوی، یک فرصت دو ماهه برای نابودی ملخ های صحرایی داریم اما باید این مقابله را به دلیل آنکه ملخ ها پرواز می کند، شب ها یا صبح های بسیار زود انجام دهیم ضمن آنکه ملخ در جاهای پرت جا می گیرد که این موضوع یک محدودیت برای ما خواهد بود.

به گزارش ایستارعباس سعیدی رییس سازمان جهادکشاورزی شمال استان کرمان نیز در این جلسه اظهار کرد: امسال ممکن از بهمن ماه در 4 شهرستان شرقی و ارزوئیه ریزش ملخ را داشته باشیم.

وی اظهار کرد: متاسفانه امسال دیگر هیچ امکانات خودرویی نداریم و اگر ملخ صحرایی حمله کنند هیچ خودرویی برای مقابله با آنها نداریم زیرا خودروها براساس دستورالعمل سازمان اقتصاد و دارایی به مزایده گذاشته شده است.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + یک =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.