منو

راه اندازی نخستین مزرعه تحقیقاتی کشت و برداشت گل محمدی در دانشگاه پیام نور رفسنجان

نخستین مزرعه تحقیقاتی کشت و برداشت گل محمدی در دانشگاه پیام نور رفسنجان با هدف استفاده از ظرفیت های دانشگاه و درآمدزایی و کارآفرینی برای فارغ التحصیلان راه اندازی شد.

۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

به گزارش ایستار به نقل از روابط عمومی دانشگاه؛ فاز اول نخستین مزرعه تحقیقاتی کاشت و تولید گل محمدی در دانشگاه پیام نور رفسنجان با هدف استفاده از ظرفیت های دانشگاه و درآمدزایی و کارآفرینی برای فارغ التحصیلان احداث شد.

دکتر مهرابی رییس دانشگاه پیام نور رفسنجان در مراسم احداث مزرعه تحقیقاتی گل محمدی با اشاره به اهداف دانشگاه در حوزه توانمند سازی و ایجاد روحیه کارافرینی و درآمدزایی و با توجه به مسأله کم آبی در مناطق جنوبی ایران، گفت طرح توجیهی کشت گل محمدی که گیاهی بسیار مقاوم به کم‌آبی بوده و در خاک‌های با بافت متوسط، سنگین، سنگلاخی و سنگریزه‌دار به راحتی می‌روید، تهیه شده و پس از انجام مقدمات لازم عملیات اجرایی فاز اول آن با کاشت حدود 200 بوته گل ،گلخانه ای آغاز شده است .
دکتر مهرابی از توسعه این طرح پس از تکمیل طرح تحقیقاتی و بالا بردن سطح زیر کشت در زمینی به مساحت حدود 10000 متر مربع در اسفند ماه سال جاری خبرداد.
لازم به ذکر است مصرف گلاب این نوع گل در ایران و کشورهای همسایه رایج است و در کشورهای غربی از اسانس گل محمدی در صنعت عطرسازی، صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی، صنایع دارویی و تهیه کیک و شیرینی‌جات و نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.