۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۴

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=4683


راه اندازی نخستین مزرعه تحقیقاتی کشت و برداشت گل محمدی در دانشگاه پیام نور رفسنجان

نخستین مزرعه تحقیقاتی کشت و برداشت گل محمدی در دانشگاه پیام نور رفسنجان با هدف استفاده از ظرفیت های دانشگاه و درآمدزایی و کارآفرینی برای فارغ التحصیلان راه اندازی شد.

به گزارش ایستار به نقل از روابط عمومی دانشگاه؛ فاز اول نخستین مزرعه تحقیقاتی کاشت و تولید گل محمدی در دانشگاه پیام نور رفسنجان با هدف استفاده از ظرفیت های دانشگاه و درآمدزایی و کارآفرینی برای فارغ التحصیلان احداث شد.

دکتر مهرابی رییس دانشگاه پیام نور رفسنجان در مراسم احداث مزرعه تحقیقاتی گل محمدی با اشاره به اهداف دانشگاه در حوزه توانمند سازی و ایجاد روحیه کارافرینی و درآمدزایی و با توجه به مسأله کم آبی در مناطق جنوبی ایران، گفت طرح توجیهی کشت گل محمدی که گیاهی بسیار مقاوم به کم‌آبی بوده و در خاک‌های با بافت متوسط، سنگین، سنگلاخی و سنگریزه‌دار به راحتی می‌روید، تهیه شده و پس از انجام مقدمات لازم عملیات اجرایی فاز اول آن با کاشت حدود 200 بوته گل ،گلخانه ای آغاز شده است .
دکتر مهرابی از توسعه این طرح پس از تکمیل طرح تحقیقاتی و بالا بردن سطح زیر کشت در زمینی به مساحت حدود 10000 متر مربع در اسفند ماه سال جاری خبرداد.
لازم به ذکر است مصرف گلاب این نوع گل در ایران و کشورهای همسایه رایج است و در کشورهای غربی از اسانس گل محمدی در صنعت عطرسازی، صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی، صنایع دارویی و تهیه کیک و شیرینی‌جات و نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + پنج =