۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=495


نمایشگاه توانمندی‌های استان کرمان در تبریز


به گزارش ایستار به نقل از تسنیم : محمدعلی دهقان ظهر امروز در نشست خبری نمایشگاه توانمندی‌های استان کرمان در تبریز با اشاره به اینکه صادرات برای کشور حائز اهمیت است و استان کرمان ظرفیت‌های صادراتی زیادی دارد اظهار داشت: باید ظرفیت‌های صادراتی استان را بالفعل کنیم.

وی با بیان اینکه دو نوع از صادرات از استان به سایر استان‌ها و از استان به خارج از کشور مورد اهمیت قرار دارد گفت: بسیاری از محصولات کشاورزی تولید استان کرمان بیشتر از مصرف استان است و قابلیت صادراتی دارد.

معاون اقتصادی استانداری کرمان با ابراز اینکه 20 درصد از پسته تولیدی استان مصرف داخل کشور است و باید زمینه صادرات مابقی تولید پسته را فراهم کرد افزود: پیدا کردن بازار مناسب، زمینه صادرات را تسهیل می‌کند.

وی با اشاره به اینکه یکی از راه‌های بازاریابی شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی اقتصادی است بیان کرد: به همت مرکز نمایشگاهی جنوبشرق استان کرمان نمایشگاه توانمندی‌های استان کرمان در تبریز برگزار می‌شود.

دهقان با بیان اینکه زمان برگزاری این نمایشگاه 25 تا 29 آذرماه جاری است گفت: قرار بود به همراه چهار استان دیگر این نمایشگاه را برگزار کنیم اما بقیه استان‌ها همراهی نکردند.

وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه همزمان با سه نمایشگاه بزرگ فرش تبریز، شب یلدای تبریز و نمایشگاه خدمات کالای تبریز برگزار می‌شود افزود: پیش‌بینی می‌شود استقبال بسیار خوبی از نمایشگاه توانمندی‌های استان کرمان انجام شود.

معاون اقتصادی استانداری کرمان با بیان اینکه این نمایشگاه در سالن شهریار نمایشگاه بین‌المللی تبریز به متراژ دو هزار متر مربع برگزار می‌شود گفت: دکتر فدائی استاندار کرمان به همراه استاندار آذربایجان شرقی در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه شرکت خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه در حاشیه برگزاری نمایشگاه تفاهمنامه‌های همکاری اقتصادی بین دو استان امضا می‌شود افزود: جامعه هدف ما مردم استان‌های آذربایجان شرقی و غربی و استان اردبیل است.

دهقان با بیان اینکه در این نمایشگاه بازدیدکنندگانی از کشورهای خارجی همسایه نیز حضور دارد و ظرفیت خوبی است گفت: در نمایشگاه معرفی جاذبه‌های گردشگری، صنایع دستی و محصولات کشاورزی استان انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه صنایع بزرگ استان نیز در این نمایشگاه حضور دارند و تولیدات خود را معرفی خواهند کرد افزود: نمایشگاه در حوزه‌های صنعت، معدن، کشاورزی و گردشگری برگزار می‌شود و خانه صنعت و معدن استان همکاری خوبی داشته است.

معاون اقتصادی استانداری کرمان با بیان اینکه شرکت‌های بزرگ پیمانکاری استان نیز با حضور در این نمایشگاه فعالیت‌ها و رزومه‌کاری خود را معرفی می‌کنند گفت: در مجموع 22 شرکت و بنگاه اقتصادی در این نمایشگاه حضور فعال و موثر دارند.

وی با اشاره به اینکه هزینه‌های شرکت در نمایشگاه توسط خود شرکت‌ها پرداخت می‌شود و دولت فقط نقش هماهنگی و برنامه‌ریزی برای تسهیل کار را به عهده دارد افزود: سال 96 نمایشگاه توانمندی‌های استان کرمان در مشهد برگزار شد و تجربه خوبی وجود دارد تا نمایشگاه تبریز بهتر و باکیفیت‌تر برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − 11 =