منو

تایید صلاحیت های بی توجیه/ چه کسی پاسخگوست؟!

اعلام نتایج بررسی صلاحیت های نامزدهای شوراهای اسلامی در برخی شهرها و روستاهای استان کرمان حاشیه های بسیاری را بدنبال داشته است.

۲۲ خرداد ۱۴۰۰

تارنمای خبری ایستار// اعلام نتایج بررسی صلاحیت های نامزدهای شوراهای اسلامی در برخی شهرها و روستاهای استان کرمان حاشیه های بسیاری را بدنبال داشته است.

بنا به گزارش ها و اسناد واصله به هیات تحریریه ایستار تعداد قابل توجهی از اشخاصی که صلاحیت آن ها به شکل قاطع در شهرستان ها رد شده است توانستند علی رغم وجود اسناد متقن در عدم صلاحیت به راحتی آب خوردن نظر هیات نظارت مرکز استان را جلب کنند و امکان حضور در انتخابات شوراهای اسلامی را پیدا کنند .

این شعبده هیات نظارت استان آن چنان غیر منتظره و عجیب بوده، که علاوه بر ایجاد سوال در افکار عمومی ،نارضایتی مسئولین شهرستان ها و دستگاهای نظارتی شهرستان و استان را نیز در پی داشته است.

اینکه بر چه مبنا هیات نظارت استان توان تصویب چنین تصمیماتی را دارد مورد سوال است. تحقیقات ما نشان می دهد بر اساس خلا قانونی موجود، نظر هیات نظارت استان مقدم بر اسناد و مدارک و حتی استعلامات دستگاهای نظارتی است.
همین حفره در قانون منجر به آن شده که آقایان بدون در نظر گرفتن مدارک و نظرات افکار عمومی، دست به چنین اقدام سوال برانگیزی بزنند.

پایگاه خبری ایستار سنادی را از تخلفات نامزدها مسله دار در اختیار دارد که بر اساس آن این افراد حتی صلاحیت اخذ، جواز کسب را ندارند اما توانسته اند از هیات نظارت کرمان تایید صلاحیت حضور در انتخابات را دریافت نمایند.

بدون تردید عواقب چنین تصمیم سازی صدمات جبران ناپذیر به اعتماد عمومی و فرایند برگزاری انتخابات خواهد زد و همچنین منجر به جسارت بیشتر متخلفان در ارتکاب سوء استفاده های مالی و اداری خواهد شد. و خدای نکرده پس از انتخابات و با احتمال رای آوری برخی متخلفین، دستگیری و بازداشت متخلفین ،حیثیت نظام جمهوری اسلامی و مسئولین پاکدست را خدشه دار خواهد نمود.

شایسته آن است مسئولین مربوطه با توجه به اهمیت موضوع از برج عاج خود پایین بیایند و توضیحاتی منطقی برای این افتضاح ارایه نمایند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.