منو

انتخابات شورای شهر رفسنجان و تغییر نگرش به طیف های سیاسی

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی در حالی برگزار گردید که ملت ایران با درک شرایط کشور و نیاز به پوست اندازی اساسی در سطح نخبگان سیاسی به یک تغییر شگرف در دولت نیز مبادرت ورزید.

۰۱ تیر ۱۴۰۰

دکتر مهدی تقوی رفسنجانی
رئیس مجمع اساتید انقلابی دانشگاه های رفسنجان

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی در حالی برگزار گردید که ملت ایران با درک شرایط کشور و نیاز به پوست اندازی اساسی در سطح نخبگان سیاسی به یک تغییر شگرف در دولت نیز مبادرت ورزید.به تعبیر دیالکتیک هگلی می توان انتخابات1400را سنتز انقلاب و آغاز رویش جوانه های نو در ساختار سیاسی و جامعه نخبگانی دانست.همسو با تحولات سیاسی در سطح کلان می توان شاهد رشد نگرشی نوین در مدیریت شهری بود؛نگرشی مبتنی بر گام دوم انقلاب و واسپاری اداره امور شهر به جوانان انقلابی و نخبگان فکری و علمی که به نحو امیدوارکننده ای فارغ از نگاههای حزبی و جناحی بوده است.این پدیده اولین گام در پایان نهادن بر حاکمیت انحصاری صاحبان قدرت و آغازی بر تحول خواهی مبتنی بر شایسته سالاری و تکنوکراسی نوین است.اگر چه تا رسیدن به نقطه مطلوب در اصلاح ساختار معیوب سیاسی و قرار گرفتن جامعه بر ریل صحیح چرخش نخبگانی در سطوح قدرت سیاسی راه زیادی مانده است اما انتخابات اخیر و نوع انتخاب مردم به خوبی از شکل گیری گفتمان جدید حکایت می کند.
رفسنجان که از گذشته در گیرودار رقابت سیاسی جناحهای سنتی چپ و راست بوده است بیش از هر کجا نیازمند یک بازسازی جدی در ساختار قدرت بوده است.به یمن رسانه های برآمده از خواست عمومی و رشد آگاهی سیاسی مردم توام با خستگی مفرط از نزاعهای سیاسیون که حاصلی جز درجازدگی و عقب ماندگی شهر از پیشرفت در قیاس با رشد شتابان شهرهای همجوار نداشته است گفتمان سازی مناسب نسبت به حل مسائل و رفع نیازهای جامعه مبتنی بر آرمان انقلاب اسلامی شکل گرفته است.نتایج انتخابات شوراها در رفسنجان در مقایسه با ادوار گذشته به روشنی نشانگر آن است که قبل از آنکه متنفذان سیاسی با ارائه لیست مورد حمایت خود بتوانند مردم را به رای دادن مجاب نمایند عنصر “شهرت”،”محبوبیت”و “تخصص”در این انتخابها موثر بوده است.نگاه فرالیستی و دست رد زدن بر سینه جناحها از مختصات بارز این دوره از انتخابات شوراها در رفسنجان بوده است.نیاز به توضیح نیست که فرد اول پیروز این انتخابات با اختلاف معنادار با نفر دوم و در حالی که به صورت مستقل وارد کارزار انتخابات شده است چگونه تغییر نگرش مردم به طیفهای سیاسی فعال را گوشزد می نماید.وانگهی به عقیده نگارنده در صورت عدم ارائه لیست از سوی گروههای سیاسی هیچ تغییری در نتیجه انتخابات ایجاد نمی شد چرا که علی رغم ادوار گذشته که لیستها به افراد اعتبار می دادند در این دوره این افراد بودند که به لیستها باید اعتبار می بخشیدندو حال آنکه این اتفاق هم نیفتاد و حضور این افراد هیچ کمکی به سایر افراد داخل لیست ننمودو لذا حضور و عدم حضور این افراد تغییری در معادله و نتیجه انتخابات ایجاد نمی کرد.به هر روی نگاهی به نتیجه انتخابات حکایت از شکل گیری شورایی متشکل از نیروهای انقلاب با عناوین مختلف گام دوم،مستقل و وحدت بوده است و بنابراین وقت آن فرارسیده است که منتخین شورا با تکیه بر آرمانهای انقلاب و همگام با مردم نجیب رفسنجان با اتحاد و همدلی در راه رشد و پیشرفت شهر پرآوازه رفسنجان که با وجود ظرفیت عظیم اقتصادی استحقاق والاترین جایگاه را در میان شهرهای کشور دارد بکوشند و از هیچ کوششی در راه خدمت به شهروندان دریغ نورزند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =

مطالب مرتبط
مطالب پیشنهادی

پخش زنده بازی فوتبال مس رفسنجان _پرسپولیس تهران از تلویزیون های شهری

به همت اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رفسنجان مسابقات فوتبال مس رفسنجان و پرسپولیس از تلویزیون های شهری به صورت زنده پخش خواهد شد.

۱۰ فروردین ۱۴۰۲

فرماندار رفسنجان؛ سوخت جهت مقابله با سرمازدگی باغات پسته تخصیص یافت

فرماندار رفسنجان از تخصیص سوخت جهت مقابله با پدیده سرمازدگی ِ پیش رو خبر داد و گفت: باغداران می توانند به جهاد کشاورزی مراجعه و با ثبت نام در سامانه " سدف " این سهمیه را از شرکت پخش فرآورده های نفتی دریافت کنند.

۱۰ فروردین ۱۴۰۲

هشدار سرپرست بیمارستان حضرت علی بن ابیطالب (ع): همشهریان پروتکل های بهداشتی را جدي بگیرند

سرپرست بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب (ع) نسبت به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان رفسنجان وعدم رعایت پروتکل های بهداشتی هشدار داد.

۰۹ فروردین ۱۴۰۲

حضور استاندار کرمان در مناطق سیل‌زده جیرفت

استاندار کرمان صبح امروز 9 فروردین جهت بررسی وضعیت و میزان خسارت سیل در مناطق سیل‌زده جیرفت حضور یافت.

۰۹ فروردین ۱۴۰۲

دستگیری قاچاقچیان موادمخدر در رفسنجان

جانشین انتظامی شهرستان رفسنجان دستگیری قاچاقچیان موادمخدر در رفسنجان خبرداد.

۰۹ فروردین ۱۴۰۲

تــکذیــب دروغ بزرگـــ جــــلالــی

جریمه ۵۰۰ هزار تومان تا ۳ میلیارد تومان بدحجاب‌ها و... تکذیب شد.

۰۸ فروردین ۱۴۰۲

توقیف ۲ دستگاه تانکر حامل ۶۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در محور رفسنجان_کرمان

جانشین فرمانده انتظامی استان کرمان از توقیف ۲ دستگاه تانکر حامل ۶۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در محور کرمان_رفسنجان خبر داد.

۰۸ فروردین ۱۴۰۲

حضور بانوان رفسنجانی در ورزشگاه ده هزار نفری شهدای مس در فصل آینده/اعلام زمان فروش بلیط دیدار دو تیم فوتبال مس رفسنجان و پرسپولیس تهران

معاون روابط عمومی و رسانه باشگاه فرهنگی ورزشی مس رفسنجان عنوان کرد:در فصل آینده شاهد حضور بانوان در ورزشگاه ده هزار نفری شهدای مس رفسنجان خواهیم بود.

۰۸ فروردین ۱۴۰۲

افزایش جوايز نقدي تورنمنت «طلاي كوير»

با توجه به استقبال فوتساليست هاي رفسنجاني، جوایز نقدی مسابقات فوتسال جام رمضان «طلاي كوير» از ١١٠ ميليون تومان به ١٣٠ ميليون تومان افزايش یافت .

۰۷ فروردین ۱۴۰۲

رونمایی پوستر و قرعه کشی مسابقات «طلای کویر»

آئین رونمایی پوستر رسمی و قرعه کشی مسابقات فوتسال جام رمضان «طلای کویر» برگزار شد.

۰۷ فروردین ۱۴۰۲
تامبلر فیسبوک توییتر اینستاگرام خبر خوان rss vk
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.