۰۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۵

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=5030


رئیس سازمان تبلیغات اسلامی رفسنجان:امام جماعت در محله نقش گسترده ای دارد

حجت الاسلام حسنی:هر مسجد در هر محله نیاز به امام محله دارد امام محله فقط نقش برگزاری نماز جماعت را ندارد بلکه نقش های گسترده تری دارد و باید به گونه ای عمل کند که زمانی برای مردم مشکلی به وجود می آید اول به امام محله مراجعه کنند و مشکل خود را مطرح کنند .


به گزارش ایستار،حجت الاسلام حسنی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان رفسنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد:در سال ۱۳۶۰ رهبر کبیر انقلاب اسلامی فرمان به تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی دادند و رسالت اصلی سازمان تبلیغات نشر خوبی ها است.انقلاب اسلامی یکی از بزرگترین محصول تبلیغات است که یکی از رسالت های سازمان تبلیغات اسلامی حفظ و نشر ارزش های انقلاب اسلامی است ‌.

وی افزود:سند تحول تبلیغات در شهرستان رفسنجان تنظیم شده است و امروز شهرستان همگام و همراه با ایران اسلامی است و الویت طرح های فرهنگی در سال ۱۴۰۰ به گونه ای برنامه ریزی انجام شده است که همه ی مردم در تمام سنین از ان طرح بهره ببرند.

حجت الاسلام حسنی تصریح کرد:یکی از برنامه ها ی الویت دار در سال ۱۴۰۰ تنظیم شناسنامه تبلیغی برای مساجد شهرستان است زیرامساجد یکی از پایگاه های اصلی برای نشر خوبی ها در سطح جامعه هستند و ۱۶۰ مسجد فعال در سطح شهرستان را با توجه به ظرفیت هایشان سطح بندی و ظرفیت بندی کنیم .

وی ادامه داد: دوره های آموزشی برای ارتقای سطح کیفی ائمه جماعات برگزارخواهد شد که امام های جماعت مساجد نقاط قوت و آسیب های اجتماعی محله ها که نیاز به درمان دارد را متوجه شوند با توجه به مسائل روز آنها را رفع کنند.

رئیس سازمان تبلیغات شهرستان رفسنجان بیان کرد:هر مسجد در هر محله نیاز به امام محله دارد امام محله فقط نقش برگزاری نماز جماعت را ندارد بلکه نقش های گسترده تری دارد و باید به گونه ای عمل کند که زمانی برای مردم مشکلی به وجود می آید اول به امام محله مراجعه کنند و مشکل خود را مطرح کنند .

وی تاکید:یکی از عواملی که باعث موفقیت طرح بزرگ شهید حاج قاسم سلیمانی شد حضور روحانیون و امام های جماعت مساجد بود که باعث تسریع در امر بیماریابی در محلات میشدند .

حجت الاسلام حسنی اظهار کرد:در طرح امام محله یک حرکت جهادی برای رفع مشکلات مردم محله انجام شد که نگرش مردم نسبت به مسجد و امام جماعت تغییر کند .

وی گفت:طرح مهرواره محله همدل با محوریت امام مسجد محله پیرامون شناسایی و رفع مشکلات و تغییر حال و اوضاع مردم در رفسنجان اجرا شد و بسیاری از مشکلات محله دسته بندی و ثبت و برای آنها راهکار داده شده است.

در اخر یادآور شد.بیش از ۱۶۰ مسجد، ۲۶۰ هیئت مذهبی، ۷ حوزه علمیه و ۵۰۰ مداح آموزش دیده در رفسنجان که در سامانه طوبی ثبت شده اند فعا‌ل هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 3 =