۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=513


آب‌طلاکاری ۱۷ هزار خشت ‌گنبد امام حسین (ع) ‌مانده است؛ به مشارکت مردم نیازمندیم


به گزارش ایستار به نقل از تسنیم: فرود بهرآسمانی معاون هماهنگ‌کننده ستاد بازسازی عتبات کرمان در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان اظهار داشت: به همت مردم کرمان  ساخت گنبد حرم مطهر امام حسین(ع) در کرمان انجام شده است.

وی با بیان اینکه بخشی از قطعات گنبد، اوائل ماه محرم سال‌ جاری با هشت تریلر به کربلا منتقل شده است گفت: مابقی قطعات نیز باز شده و در فرصت مناسب انتقال داده می‌شود.

معاون هماهنگ‌کننده ستاد بازسازی عتبات کرمان با اشاره به اینکه هنوز بحث آب‌طلاکاری خشت‌ها مانده است افزود: در زمینه خشت‌های طلا هنوز به مشارکت مردم عزیزمان نیازمندیم تا آب‌کاری حدود 17 هزار خشت طلای گنبد نیز با موفقیت به انجام برسد.

در این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه با توجه به اهمیت بحث بازسازی عتبات، اظهار داشت: اصل بازسازی حرم‌های مطهر که عمدتاً در عراق قرار دارند، ریشه تاریخی و اعتقادی دارد.

وی با بیان اینکه مباحث اعتقادی جهان اسلام جغرافیا نمی‎شناسد گفت: همان‌طور که اگر برای یک مسلمان مشکلی پیش‌آید بقیه مسلمین وظیفه دارند به او کمک کنند، در بحث معنوی هم همین‌طور است.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه اگر قرار است در جایی گنبد و بارگاهی برای یکی از معصومین(ع) بازسازی شود، هر مسلمانی از هر نقطه از جهان وظیفه اعتقادی خود می‌داند در حد توان کمک کرده و اگر توفیق پیدا کرد در بازسازی مشارکت کند افزود: ایران بارها در طول تاریخ در امر بازسازی عتبات مشارکت کرده است.

وی با بیان اینکه ساخت گنبد حرم مطهر امام حسین(ع) توسط مردم کرمان افتخاری برای مردم این خطه است افزود: این کار به بهترین شکل ممکن توسط مهندسان و کارگران کرمانی انجام شده است.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه هنوز مرحله نهایی آب‌طلاکاری خشت‌های مسی گنبد و نصب آنها باقی مانده گفت: کار مقاوم‌سازی ستون‌های اطراف ضریح مطهر و بازسازی رواق‌ها به پایان رسیده است.

به گزارش تسنیم در این دیدار طی حکمی از سوی حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه و محمد جلال‌مآب رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان به‌عنوان عضو و رئیس هیئت امنای ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان منصوب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − 4 =