منو

وزیر نیرو: نیروگاه‌های تجدیدپذیر از تولید ۳ هزار تن آلاینده در کشور جلوگیری کردند‌

۰۹ دی ۱۳۹۸

به گزارش ایستار رضا اردکانیان ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در ادمه پویش «هرهفته_الف_ب_ایران» برای افتتاح دو طرح صنعت برق  با سرمایه گذاری 476 میلیارد تومان به کرمان آمدیم اظهار داشت:  نیروگاه مقیاس کوچک رفسنجان و نیروگاه بزرگ خورشیدی 10 مگا واتی در ماهان امروز افتتاح شدند.

وی با بیان اینکه نیروگاه خورشیدی 10 مگا واتی نور ماهان از جمله نیروگاه مزرعه‌ای ما در کشور محسوب می‌شود گفت: هم نیروگاه پشت‌بامی در مقیاس کیلو وات و هم نیروگاه مزرعه‌ای در مقیاس مگاوات در کشور داریم.

وزیر نیرو با عنوان اینکه حدود 800 مگاوات ظرفیت نصب‌شده نیروگاه‌های تجدیدپذیر در کشور است که باید توسعه پیدا کند افزود: با راه‌اندازی این نیروگاه‌ها صرفه‌جویی قابل ملاحظه‌ای در تولید آلاینده‌ها در کشور شده است.

وی با اشاره به اینکه در تولید آلاینده‌ها در کشور چیزی در حدود 3 هزار تن جلوگیری شده و یک میلیارد و 300 میلیون متر مکعب صرفه‌جویی شده است گفت: حجم زیادی نزدیک به یک هزار میلیون لیتر آب شیرین با راه‌اندازی نیروگاه‌های تجدیدپذیر در کشور صرفه‌جویی شده است.

اردکانیان با بیان اینکه توسعه این صنعت در مناطقی مانند استان کرمان که ظرفیت خوبی در انرژی‌های تجدید‌پذیر دارد باید افزایش پیدا کند افزود: تابش خورشید و شدت تابش در کشور ما و به ویژه در این منطقه بالاست و این مسئله در بهره‌وری و تولید انرژی موثر است.

وی با اشاره به اینکه نیروگاه‌های خورشیدی بیشتری باید در این منطقه داشته باشیم گفت: نیازمند فعالیت بیشتر بخش خصوصی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برای تامین منابع لازم برای عقد قرارداد خرید تضمینی برق این نیروگاه‌ها هستیم.

وزیر نیرو افزود: امیدواریم همانطور که این نیروگاه‌ها در تولید انرژی کشور سهم دارد در رونق اقتصادی منطقه و اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم هم نقش موثری داشته باشد.

وی با بیان اینکه وقتی می‌گوییم چرخ‌های توسعه و عمران کشور با وجود همه تحریم‌ها در حال چرخش است یعنی همواره طرح‌هایی در دست اجرا داریم عنوان کرد: طرح‌های نیمه تمام اصطلاح مناسبی نیست و 54 طرح دردست اجرا در حوزه آب و برق و صنعت آب و فاضلاب در شهر و روستا در استان کرمان داریم.

اردکانیان اعتبار این طرح‌ها را چیزی بیش از 18 هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: بخشی از این سرمایه‌گذاری انجام شده و بخش دیگر مطابق برنامه و قوانین بودجه با تنوع بخشی به منابع مالی و ساز و کارهایی که در قانون بودجه پیش‌بینی شده تامین می‌شود.

وی با عنوان اینکه اجرای این طرح‌ها در استان کرمان سرعت خواهد گرفت افزود: متوسط پیشرفت این پروژه‌ها در استان کرمان چیزی در حدود 40 درصد است.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 5 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.