منو

نماد‌های تاریخ و فرهنگ بم زیر ذره بین احیای حقوق عامه

در راستای حقوق عامه و پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی جمعی از قضات از آثار ثبت جهانی شهرستان بم بازدید کردند.

۲۷ مهر ۱۴۰۰

به گزارش ایستار، در راستای حقوق عامه و پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، جمعی از قضات با همراهی معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان کرمان و دادستان شهرستان بم از آثار ثبت جهانی بم بازدید کرد.

مهدی بخشی، معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: در این راستا ضمن بازدید از ارگ تاریخی بم به عنوان بزرگترین اثر خشتی جهان که بزرگترین پایگاه میراث جهانی کشور نیز محسوب می شود، روند مرمت و بازسازی این اثر به همراه  قاسمی، مدیر پایگاه میراث جهانی بم مورد ارزیابی قرار گرفت.

مهدی بخشی افزود: در ادامه بازدید‌های بازرس دادستانی کل کشور از نماد‌های تاریخ و فرهنگ در شهرستان بم، از دو رشته قنات ثبت شده در فهرست آثار جهانی در این شهرستان نیز بازدید شد.

او  ادامه داد: مدیر قنات‌های قاسم آباد و اکبر آباد بم در جریان این بازدید تاکید داشتند که به منظور اجرای سریعتر طرح‌های پیش بینی شده و بهسازی قنات‌های مذکور، بر اساس آنچه که مد نظر یونسکو است و به منظور حمایت از صنعت توریسم، افزایش سفر گردشگران و اشتغالزایی بیشتر نیازمند مساعدت و همکاری دستگاه قضایی هستند که در همین راستا دادستان بم تاکید کرد که ظرف هفته آینده جلسه‌ای با حضور مسئولان مربوطه جهت رفع موانع و تسریع در امور مد نظر تشکیل خواهد شد.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: در ادامه این بازدید‌ها و با توجه به ثبت جهانی شهر بم به عنوان اولین و تنها باغ شهر ثبت جهانی کشور و لزوم جلوگیری از ساخت و ساز‌های غیر مجاز در نخلستان‌های این شهر که موجب نگرانی سازمان جهانی یونسکو خواهد شد، تصمیماتی اتخاذ گردید، زیرا تداوم ساخت و ساز‌های غیرمجاز در نخلستان‌های این شهرستان، منجر به خروج این شهر از حالت باغ شهر و ثبت جهانی می‌شود.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − چهار =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.