منو

59 درصد از جمعیت رفسنجان واکسیناسیون شدند

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان عنوان کرد: ۵۹درصد از کل جمعیت (ایرانی و افاغنه)شهرستان رفسنجان دز اول واکسن و نزدیک به ۳۲درصد از جمعیت دز دوم را دریافت کردند.

۲۹ مهر ۱۴۰۰

به گزارش ایستار صبح امروز جلسه شورای اداری شهرستان رفسنجان در محل تالار خیام دانشگاه ولی عصر عج برگزار شد .

احمد جمالی زاده معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در این جلسه ضمن تشکر از تمام کسانی در جهت کنترل بیماری کرونا در سطح جامعه تلاش کردند ،اذعان کرد:هم اکنون که در حال خروج از پیک پنجم هستیم پالس هایی از شروع پیک ششم از استان های اطراف به گوش میرسد .

وی با اشاره به اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی به چهل درصد رسیده است ،افزود:در دوهفته اخیر نمودار نزولی پیک پنجم متوقف شده است و موارد سرپایی روبه افزایش هستند که پیش بینی میشود در آبان ماه با پیک ششم روبه رو شویم البته بخاطر روند واکسیناسیون شاهد مرگ و میر کمتری نسبت به پیک های قبلی خواهیم بود.

احمد جمالی زادی باتوجه به اینکه در حال حاضر از لحاظ تامین واکسن نگرانی وجود ندارد و بیش از نیاز هم واکسن در کشور موجود است ،عنوان کرد:۵۹درصد از کل جمعیت (ایرانی و افاغنه)شهرستان رفسنجان دز اول واکسن و نزدیک به ۳۲درصد از جمعیت دز دوم را دریافت کردند.

وی ادامه داد:۸۸درصد از جمعیت بالای ۱۸سال و ۶۹در صد از گروه سنی ۱۲تا ۱۸ واکسن دریافت کردند.

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان تاکید کرد:کارمندان اداره های شهرستان که واکسن دریافت نکرده باشند از شنبه هفته آینده حق ورود به اداره نخواهد داشت مگر اینکه سه روزی یکبار تست کرونا دهند وهمچنین در این مورد اصناف هم حق هیچگونه فعالیتی نخواهند داشت.

وی گفت:امسال به دلیل رعایت نکردن پروتکل ها توسط افراد جامعه نگران شیوع ویروس انفولانزا در کنار ویروس کروناهستیم که تلفات را چند برابر خواهد کرد.

 

در ادامه جلسه حسین تقوی رئیس آموزش و پرورش رفسنجان اظهار کرد:امسال ۲۸۷ نفر از همکاران فرهنگی در آموزش و پرورش بازنشسته شدند که از این تعداد ۷۲نفر استمرار به خدمت گرفتند و برای ۲۱۵ نفر هم ابلاغ بازنشستگی صادر شده است.

وی افزود:در آزمون استخدامی مهرماه امسال ۴۸نفر بومی استخدام شدند با پیگیری های انجام شده با استان این میزان دو برابر خواهد شد.

تقوی با اشاره به اینکه  بیشترین قبولی در رشته های دانشگاه های بزرگ کشور از آن دانش آموزان رفسنجانی بود است، گفت : در حاضر ۵۸۰۰۰دانش آموز در مدارس رفسنجان مشغول به تحصیل هستند که ۱۹۶۳۹نفر از این جمعیت در مدارس غیر دولتی تحصیل میکنند .

 


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 2 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.