۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۱

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=6108


نباید به ورزش بانوان به عنوان امر حاشیه ای نگاه بشود

استاندار کرمان گفت: نباید به ورزش بانوان به عنوان امر حاشیه ای نگاه بشود؛ به دلیل شرایط خاص فرهنگی اجتماعی حاکم بر جامعه، باید زمینه ورزش بانوان با رعایت چارچوب های خودش فراهم شود.

به گزارش ایستار ،دکتر”علی زینی وند” امروز سوم آبان ماه در جلسه شورای ورزش استان کرمان اظهار کرد: افتخارآفرینی های ورزشکاران استان کرمان در رشته های مختلف انفرادی و تیمی جای تقدیر دارد و ورزش کرمان جزو استان های تاثیرگذار و تعیین کننده در سرنوشت کشور در حوزه های مختلف است.

وی افزود: بنابر سابقه تاریخی استان و توقعی که وجود دارد، هنوز کرمان با آن جایگاه فاصله دارد ضمن اینکه برخی رشته ها نیز باید مورد توجه قرار بگیرد و ورزش های برند استان به عنوان مثال چوگان و … باید تقویت شود و بماند.

زینی وند با اشاره به اینکه باید جایگاه ورزشی استان کرمان سال به سال ارتقاء یابد که این مهم نیاز به توجه، هزینه و برنامه دارد، تصریح کرد: اهمیت ورزش نباید ما را از مباحث فرهنگی، جوانان و بانوان غافل کند؛ کرمان در حوزه جوانان و تشکل ها از استان های پیشرو است اما هنوز جای کار بسیاری وجود دارد.

استاندار کرمان بیان کرد: نباید به ورزش بانوان به عنوان امر حاشیه ای نگاه بشود؛ به دلیل شرایط خاص فرهنگی اجتماعی حاکم بر جامعه، باید زمینه ورزش بانوان با رعایت چارچوب های خودش فراهم شود و به ویژه در جامعه روستایی و ورزش همگانی باید به جامعه بانوان توجه بشود.

وی در ادامه با اشاره به نامتوازنی سرانه فضای ورزشی در سطح استان کرمان و همچنین در سایر حوزه ها اظهار کرد: مشکل سیستم اداری است که نامتوزانی وجود دارد. سقف نیروی اداری و کادر تکمیل است و حجم زیادی از کارکندان دولت را بدون قاعده استخدام کردیم که توزانی در آنها وجود ندارد.

زینی وند با اشاره به اینکه بدنه کارشناسی ادارات باید قوی شود، گفت: با برنامه ریزی می شود از امکانات استان برای زیرساخت و توازن سرانه ورزشی استفاده کرد و باید امکانات را با تبعیض مثبت به سمت مناطق محروم برد.

وی با اشاره به لزوم تهیه اطلس فضاهای ورزشی استان و برنامه ریزی برای جبران کمبودها تصریح کرد: شورای ورزش شهرستان ها به ریاست فرانداران باید حتما فعال شوند و در این قالب تصمیم گیری و برنامه ریزی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 5 =