منو

روزگار ناخوش ارگ ساسانی “انار” از دریچه دوربین

ارگ تاریخی انار یکی از آثار تاریخی مهم شهرستان انار است که نشان از هویت، تاریخ، قدمت و رونق این شهر در زمان ساسانیان و حتی پیش از آن دارد.

۲۲ آبان ۱۴۰۰

به گزارش ایستار به نقل از تسنیم، بخشی از آثار تاریخی استان کرمان را قلعه‌هایی تشکیل می‌دهند که قدمت آنها به روزگاران خیلی دور برمی‌گردد، ارگ ساسانی انار یکی از این نمونه‌هاست که در شهر انار واقع شده است.

ارگ ساسانی انار که با نام قلعه انار نیز شهرت دارد، از آثار بازمانده از عهد ساسانی است و به عقیده باستان شناسان این بنای تاریخی در زمان ساسانیان شکل گرفته و در دوره اسلامی ساخت آن به طور کامل تکمیل شده است.

ارگ باشکوه انار که در واقع شناسنامه و هویت این شهر بوده و نشانگر این است که این ارگ یک مرکز حکومتی محلی در زمان ساسانیان و حتی پیش از آن بوده و امروزه مورد بی توجهی قرار گرفته و جز چند دیواره از آن چیز دیگری باقی نمانده است.

استان کرمان , استان کرمان , استان کرمان , استان کرمان , استان کرمان , استان کرمان , استان کرمان , استان کرمان , استان کرمان , استان کرمان , استان کرمان , استان کرمان , استان کرمان , استان کرمان , استان کرمان ,


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.