۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۰

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=6544


هیات کربلا رفسنجان جزو هیات های شاخص کشوری است/هدف هیات خدمت به مردم است

مدیر هیات کربلای رفسنجان اذعان کرد:هیات کربلای رفسنجان سه سال است در جنوب شرق کشور جزو هیات های شاخص کشوری است.

به گزارش ایستار،عصر امروز محمد محمدی مدیر هیات کربلای رفسنجان  در نشست خبری هیات کربلا اذعان کرد: مجموعه هیات کربلا در سال ۱۳۹۰ شروع به فعالیت کرده  و هدف ما شهرستان بوده و سعی کردیم برای شهر رفسنجان در هیئت های مذهبی کشور جایگاهی به دست آوریم.

وی افزود: هیات کربلای رفسنجان سه سال است در جنوب شرق کشور جزو هیات های شاخص کشوری است.

محمدی با بیان اینکه قریب به ۱۵۵ خادم (آقا و خانم) در کادر هیات کربلا فعالیت دارند، گفت: هدف هیات، خدمت به مردم است.

مصطفی رمضانی روحانی هیئت کربلای رفسنجان هم در این نشست اظهار کرد: مراسم هفتگی «شنبه های پاک» همزمان با هیئت های مطرح کشوری که در شهرهای کرج، شیراز و… مستقر هستند و در فعالیت های فرهنگی با همدیگر همکاری داریم، برگزار می شود؛ مبنا بر این است هیات های مذهبی، شنبه هر هفته را با پاکی آغاز و تا آخر هفته این مسیر ادامه یابد و دغدغه ما این است که به هر علتی فعالیت مذهبی «شنبه های پاک» ترک نشود.

وی بیان کرد: شلوغ ترین زمان هیات، مراسم شب های قدر است که بعد تعطیلی در دوران کرونا، امسال با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار شد.

رمضانی تصریح کرد: برگزاری مراسم دهه ماه محرم، شب های قدر، برگزاری ۵ سال مراسم اعتکاف، ایام فاطمیه، مرکز نیکوکاری و خدمات مشاوره، برگزاری کلاس های ورزشی، فعالیت های فرهنگی و … از جمله فعالیت های هیات کربلاست.

روحانی هیات کربلای رفسنجان افزود: «مکتب القاسم» به نیت شهید قاسم سلیمانی در این هیات راه اندازی شده که بالای ۱۰۰ حافظ قرآن از ۱ تا ۳۰ جزء در این مکتب ثبت نام کردند که در استان کرمان اول هستیم.

وی با اشاره به راه اندازی کانون دانش پژوهان انقلابی توسط خیر رفسنجانی در این هیات، گفت: دانش آموزان مقطع پنجم ابتدایی از طریق آزمون در این کانون پذیرفته می شوند و اصل کار بر این است طی فرایند تحصیل یک مرحله بالاتر از بقیه دانش آموزان باشند و در مدارس خاص قبول شود و نمایندگانی از محیط های مذهبی و جامعه انقلابی در مدارس باشند و در آینده هم جزو خدمتگزاران جامعه شوند.

رمضانی عنوان کرد: بالای ۱۰۰ خانواده در مرکز نیکوکاری هیات عضو هستند و چند ماهی است تیم بازدید به صورت حضوری در حال گزینش اعضای مرکز هستند، در بازدید، علاوه بر دادن سبد معیشتی به نیازمندان، خدمات مشاوره ای روحی و روانی و مشکلات شغلی توسط خیریه های که در زمینه های مختلف پزشکی، اشتغال و… فعالیت دارند، انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: بالای ۱۰۰ نفر در باشگاه فرهنگی دختران آفتاب در هیات کربلا ضمن انجام فعالیت های ورزشی، فعالیت های فرهنگی هم انجام می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 5 =