منو

تامین آب مردم شمس آباد و نعمت آباد تا 1402/ مردم منطقه نگران حفر چاه نباشند

فرماندار شهرستان رفسنجان با حضور در جمع اهالی منطقه، در خصوص حفر چاه جدید در منطقه شمس آباد توضیحاتی را ارائه کرد.

۲۴ آذر ۱۴۰۰

به گزارش ایستار، علی اکبر پورمحمدی عصر امروز 24 آذر در جمع اهالی مناطق شمس آباد و نعمت آباد اظهار داشت: این موضوع که شهرستان رفسنجان با بحران آب مواجه است بر کسی پوشیده نیست و سالانه بین 50 تا 70 سانتیمتر با افت منابع آب زیرزمینی شهرستان مواجه هستیم.

وی درباره حفر چاه جدید در منطقه شمس آباد توضیح داد: منطقه شمس آباد از چاه جعفر تا بعد از مهدی آباد تا پایان سال 1402 از لوله ای 400 اینچ که می آید تغذیه می شود و این لوله 400 اینچ فعلا از بخشی هم از چاههای که الان موجود است تغذیه می کند اما در صورت بهره برداری کامل، چاهی که اکنون حفر می شود پلمپ خواهد شد.

فرماندار رفسنجان با بیان اینکه تمام نقشه ها، نقاط، منابع، لوله کشی و اتصالات این پروژه موجود است، از دهیاران و شوراهای منطقه خواست اهالی منطقه را از پروژه ای که در دست اقدام است، آگاه کنند.

پورمحمدی با بیان این مطلب که برخی روستاهای منطقه واقعا کیفیت آب بسیار پایینی دارند، افزود: بیش از 9 میلیارد تومان برای آبرسانی منطقه نوقات پیش بینی شده و تا جوادیه فلاح این لوله کشی انجام می شود.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان رفسنجان تصریح کرد: کارشناسی کردیم آب چاه شما هیچ مشکلی پیدا نمی کند اما اگر به هر دلیلی چاه آب کشاورزی شما از میزان آبی که الان دارد کم شد بنده ضمانت می کنم و کمک می کنم و چاه جدیدی برای شما حفر می کنم.

فرماندار رفسنجان خطاب به اهالی منطقه نیز گفت: شبکه خودگردانی که در منطقه دارید تحویل آب و فاضلاب دهید تا 12 کیلومتر اصلاح شبکه داخل منطقه انجام شود تا از هدررفت آب جلوگیری شود.

پورمحمدی در خصوص مطالبات مردمی درباره اشتغال جوانان روستا نیز اظهار کرد: شورا و دهیاری روستا آماری ارائه دهند که چند جوان در این منطقه نیاز به وام اشتغال دارند و لیستی بدهند از امروز که 24 آذر است تضمین می کنم که تا پایان دی ماه به تمام این افراد وام اشتغال پرداخت شود.

وی همچنین وعده داد مطالبات مردم این منطقه در خصوص آب آشامیدنی را به طور مرتب و در فرصتهای پی در پی در ملاقات های حضوری با دهیار ان و اعضای شورا و مردم منطقه در بازدیدهای حضوری پیگیری کند.

گفتنی است، ابتدای این دیدار، تعداد زیادی از مردم مشکلات خود را بیان نمودند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.