منو

پیشگامی شهرداری رفسنجان برای بهره مندی از ظرفیت های برون سازمانی

عضو هیأت علمی دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان گفت: اگر مدیری از ظرفیتهای مردم بهره بگیرد نتیجه بزرگ و شگفت آوری رخ می دهد.

۲۸ آذر ۱۴۰۰

به گزارش ایستار، حسین کاظمی استادیار و عضو هیأت علمی دانشگاه ولیعصر(عج) امشب در آیین رونمایی از سامانه نظام جامع پیشنهادات شهرداری، اظهار کرد: اگر بخواهیم سیر تکامل بحث مدیر و مدیریت را از ابتدا دنبال کنیم تا امروز تحولاتی اتفاقاتی رخ داده و مفهوم مدیریت توسعه یافته است.

وی افزود: سازمانهای دولتی و مردم نهاد بودجه و امکانات محدودی دارند، تحول بزرگی که در زمینه منابع انسانی رخ داد این بود که حتی اگر مدیر از همه منابع در اختیار خود استفاده کند و یک ریال نیز از بودجه حیف و میل نشود باز هم مدیر موفق نیست.

عضو هیأت علمی دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان بر ضرورت استفاده از ظرفیت های بیرون سازمان در راستای توسعه تاکید کرد و گفت: مدیران باید از همه ظرفیتها بهره بگیرند و حالت تسهیلگر داشته باشند و اگر مدیری از ظرفیتهای مردم بهره بگیرد نتیجه بزرگ و شگفت آوری رخ می دهد.

کاظمی عنوان کرد: نظام پیشنهادات و مدیریت مشارکتی تلاشی در این راستا است که نظرات و ایده ها و حتی مشارکتهای مردمی را هم راستا با اهداف شهرداری و توسعه خدمات شهری قرار داده و این موضوع نتایج خیلی بزرگی را دربر خواهد داشت.

وی افزود: باید مردم را آگاه بدانیم و گزارشات خود را به مردم اطلاع رسانی کنیم تا اینکه نظرات آنها را دریافت کنیم؛ در سطوح بالا تفویض اختیارات نیز به مردم صورت می گیرد.

کاظمی بیان کرد: خوشحالم امروز شهرداری رفسنجان در این موضوع پیشگام بوده و با مطالعاتی که داشتم این سامانه بصورت خیلی محدود در سطح چند کلانشهر ایجاد شده است.

استادیار و عضو هیات علمی دانشگاه ولیعصر (عج) خاطرنشان کرد: البته رونمایی از این سامانه فقط به معنای یک رویکرد منفصل و جزیره ای نیست و لازم است شفافیت نیز رخ بدهد که شهرداری رفسنجان رونمایی از سامانه شفافیت را در نظر دارد که همه این اتفاقات در مردم حس همدلی و مشارکت ایجاد میکند


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 11 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.