۲۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=708


جزئیات جدید از کاهش روند ابتلا به کرونا در کشور

خوشبختانه بعد از یک ماه گذشته شاهد کاهش تعداد فوتی‌ها از کرونا بودیم که این تعداد به زیر صد نفر رسید و کاهش چشمگیری نسبت به روزهای گذشته داشته است.

ایرج حریرچی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه بعد از یک ماه شاهد کاهش تعداد فوتی‌ها از کرونا بودیم که این تعداد به زیر صد نفر رسید و کاهش چشمگیری نسبت به روزهای گذشته داشته و این آمار نسبت به روزهای گذشته در کشور دستاورد مهمی است.

وی افزود: در 25 درصد استان‌های کشور تعداد مبتلایان جدید در روز صفر تا 10 است و در 25 درصد استان‌های دیگر این موضوع به 10 تا 20 درصد می‌رسد یعنی در 16 استان صفر تا 20 نفر در روز مبتلا می‌شوند‌ که نسبت به روزهای گذشته آمار خوبی است و در کل کشور شاهد روند نزولی هستیم.

معاون وزیر بهداشت ایران با اشاره به وضعیت استان اردبیل گفت: این استان در وضعیت شیوع متوسط قرار دارد و تعداد بستری‌ها و فوتی‌ها نیز نسبت به اسفند ماه کاهش یافته اما متأسفانه در روزهای اخیر در کاهش ابتلای جدید  تغییر محسوسی دیده نمی‌شود و  تعداد تماس اجتماعی در استان  اردبیل کاهش نیافته و ترددهای غیرضروری به‌ویژه پس از 23 فروردین در استان افزایش یافته است.

حریرچی تصریح کرد: مسئولان سختی‌های فاصله‌گذاری را درک می‌کنند و می‌دانیم تعدادی از مردم به‌ویژه افراد روزمزد و با درآمد ثابت فشارهایی متحمل می‌شوند اما می‌بایست به‌خاطر حفط سلامتی خود و حتی اقتصاد آینده خود سختی‌ها را تحمل کرد و این چند هفته را نیز با ما همکاری لازم را داشته باشند تا بتوانیم از این بحران عبور کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + سیزده =