منو

«شهر خلاق» کوششی برای رفع دغدغه شهروندان در ساخت شهری آباد است

معاون هنری شهرداری رفسنجان با دعوت از تمامی شهروندان برای شرکت در مسابقه «شهر خلاق»، این اتفاق نو را نمونه ای از مشارکت شهروندان در مدیریت شهری قلمداد کرد.

۰۷ دی ۱۴۰۰

به گزارش ایستار، سید محسن سجادی گفت: طراحی مسابقه «شهر خلاق» پس از دریافت ایده های متعدد از سوی شهروندان در شبکه های اجتماعی شکل گرفت.
وی افزود: با دعوت از برخی از صاحبان ایده و دریافت نظرات آنان بر آن شدیم تا برای به بار نشستن ایده هایی که بسیاری از آن ها خلاقانه و خارق العاده بودند، اقدام کنیم.
معاون هنری شهرداری رفسنجان با اشاره به اینکه برخی شهروندان ایده های خاص و جالبی دارند که ممکن است رسیدگی و توجهی به آنها نشده باشد، تصریح کرد: در مسابقه شهر خلاق، ایده های نوآورانه و قابل توجه که ضمانت اجرایی ندارند توسط شهرداری خریداری می شوند.
سجادی با بیان اینکه ایده های ارائه شده در مسابقه «شهر خلاق» به تمامی حوزه های مدیریتی شهر قابل تسری است، یادآور شد: طراحی ورودی های شهر شامل تابلوها، کف خیابانها، بلوارها، نمای خیابانها، میادین، فضای سبز، معماری شهر و … موضوع «شهر خلاق» را دربر می گیرد.
معاون هنری شهرداری رفسنجان مشارکت شهروندان در مدیریت شهری را موجب پیشروی و آبادانی دانست و تأکید کرد: در شهر خلاق می خواهیم به شهروندان کمک کنیم هر آنچه در ذهن دارند در شهر پیاده و اجرا کنند؛ اگر توقع داشته باشیم فقط مدیران شهری اتفاقی را رقم بزنند شهر، آباد و خلاق نخواهد شد.
وی تصریح کرد: شهر خلاق شهری است که در آن شهروندان خلاقانه به پیرامون خود نگاه کنند و بجای اینکه تصمیم گیرندگان شهرداری و شورای شهر باشند و عناصر بصری و نمادهایی را برای شهر انتخاب کنند، شهروندان بصورت خلاقانه در این موضوع مشارکت کنند.
معاون هنری شهرداری رفسنجان ایده «شهر خلاق» را اتفاقی نو برای مشارکت شهروندان با مدیریت شهری برشمرد و عنوان کرد: در این رویداد شهروندان نیز در مدیریت شهری وارد صحنه شده و نیازها و ایده های خود را به اشتراک گذاشته تا ایده هایی که قابلیت اجرایی دارند، در شهر پیاده شوند.
وی با اشاره به اینکه یکی از ارکان هنر خلاقیت است، افزود: هر فردی نگاه و خلاقیت خاص خود را دارد؛ از مردم شهر رفسنجان می خواهم به این موضوع دقت نظر داشته باشند و هر شهروند حتی یک ایده مطرح کند تا در توسعه و زیباسازی شهر سهیم باشد.
شایان ذکر است، مسابقه «شهر خلاق» به همت معاونت هنری و سازمان سیما، منظر و فضای سیز شهری برگزار می شود.
علاقمندان برای شرکت در این رویداد و کسب اطلاعات بیشتر می توانند تا ۳۰ دی ماه به سامانه پیشنهادات به نشانی snp.rafsanjan.ir (بخش فراخوان) مراجعه کنند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 6 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.