۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۸

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=7443


فرماندار رفسنجان بیان کرد:چهره تاریخی بازار رفسنجان باید حفظ شود

فرماندار رفسنجان صبح امروز در جلسه بررسی مشکلات بازار رفسنجان گفت: چهره تاریخی بازار رفسنجان باید حفظ شود.

به گزارش ایستار، علی اکبر پورمحمدی افزود: بازار رفسنجان یکی از بناهای قدیمی و ماندگار شهرستان است که متاسفانه با دست کاری در دیوار های داخل و بیرونی آن ، در حال از بین رفتن است.

وی در ادامه از کسبه و بازاریان ساکن در بازار خواست ، در حفظ و نگهداری فضای تاریخی بازار همکاری کنند و از میراث فرهنگی و گردشگری نیز خواست ، مانع دستکاری ، تخریب و برهم زدن بنای فعلی بازار شود.

فرماندار رفسنجان با بیان اینکه فضای تاریخی بازار باید حفظ شود ، اظهار داشت: در جلسه امروز مقرر شد مشکلات بازار اعم از ( کف سازی ، بهسازی سقف ها و دیواره ها ) تا ۴۰ روز آینده بررسی و با کمک بازاریان ، میراث فرهنگی و گردشگری، ادارات آب و برق و مخابرات تا ۳ ماه آینده برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه سازمان ملل، شهر رفسنجان را شهر گردشگری معرفی نموده است ، افزود: رونق بازار به دست خود بازاریان است و آنها باید با همفکری و تلاش مضاعف در حفظ این میراث ماندگار کوشا باشند.

در این جلسه همچنین شهردار رفسنجان به بهسازی و طراحی خیابان انقلاب اشاره کرد و گفت: از فروردین ۱۴۰۱ عملیات بهسازی این خیابان با طراحی جدید آغاز خواهد شد.

مجید کهنوجی افزود: ۱۰۰ درصد عملیات کف سازی بازار رفسنجان ، ۵۰ درصد دیواره ها و سقف توسط شهرداری و با همکاری کسبه بازار انجام خواهد.

وی ترمیم و فضای تاریخی بازار را از اولویت های شهرداری بیان و خاطرنشان کرد: شهرداری برنامه های بسیار خوبی برای خود بازار و خیابان های اطراف آن در دستور کار قرار داده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =