۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۰

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=7573


افتتاح دومین مرکز آموزش فنی و حرفه ای جوار کارگاهی رفسنجان

عصر امروز مرکز آموزش فنی و حرفه ای جوارکارگاهی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان افتتاح شد.

به گزارش ایستار،محمدرضا جهانگیری مدیرکل فنی و حرفه ای استان کرمان در افتتاحیه مرکز آموزش فنی و حرفه ای جوار کارگاهی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان با اشاره به اینکه صنایع و بنگاه های اقتصادی کشور به شدت با کمبود نیروی ماهر مواجه هستند ،اذعان کرد:بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بخاطر کمبود نیروی تحصیل کرده بیشتر در حوزه تاسیس دانشگاه ها فعالیت کردیم که در کنار جبران این عقب ماندگی  از حوزه مهارت آموزی غافل ماندیم .

وی ادامه داد:نرخ بیکاری افراد فارغ تحصیل شده از دانشگاه ۲۲.۳۳درصد است در صورتی که نرخ بیکاری دیگر افراد جامعه ۱۱ درصد است .

محمد رضا جهانگیری با اشاره به اینکه در کشور ایران نزدیک به ۶میلیون نفر بیکار هستند ،بیان کرد:اگر بخواهیم از چالش بیکاری رها شویم باید مهارت آموزی را گسترش دهیم که در این راستا دولت به اندازه کافی سرمایه ندارد که بتوانند کارگاه های فنی و حرفه ای را با امکانات هزینه بر تجهیز کند نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا دولت ها در حوزه مهارت آموزی سرمایه گذاری نکردند.

مدیر کل فنی و حرفه ای استان کرمان با توجه به اینکه دولت میتواند برای گسترش مهارت آموزی راهبرد مشخص کند و حمایت کند ،افزود :صنایع بزرگ میتوانند در حوزه گسترش مهارت آموزی کمک کند که در نهایت خود صنایع میتوانند از آن نیرو ها استفاده کنند.شانس اشتغال افرادی از جامعه که مهارت دارند بیشتر از افرادی است که مدرک دارند .

وی عنوان کرد:طبق هدف‌گذاری سازمان فنی و حرفه ای در سال ۱۴۰۰ تا کنون ۱۴۰۰مرکز آموزش فنی و حرفه ای جوار کارگاهی مجوز گرفته اند که یکی از این مراکز ،مرکز جامع ،کامل و برتر آموزش فنی و حرفه ای جوارکارگاهی شهر سرچشمه است .

محمد رضا جهانگیری گفت:امروز مرکز جوار کارگاهی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان با بیش از  ۱۱۰۰نیرو فعال در حوزه های تراشکار،جوش کاری و… افتتاح خواهد شد که میتواند در کنار مرکز جوار کارگاهی شهرسرچشمه باعث رشد و پیشرفت رفسنجان شود .

در آخر گفت:پرچم مهارت کشور را صنایع میتوانند بلند کنند که مجتمع مس سرچشمه رفسنجان پرچم مهارت کشور را بلند کرده است .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + هفده =