منو

تمجید نظریه پرداز برجسته معماری ایران از رویکرد محله محوری شهرداری در رفسنجان

دکتر عبدالحمید نقره کار نظریه پرداز برجسته معماری ایران در همایش آشنایی با مبانی طراحی معماری و شهرسازی بر ضرورت احیاء محله محوری در توسعه شهرها تأکید کرد.

۱۳ بهمن ۱۴۰۰

به گزارش ایستار، در این همایش که مهندس کهنوجی شهردار، رئیس و اعضای شورای شهر، اعضای شورای معاونین و جمعی از علاقه مندان حضور داشتند، تقویت هویت اسلامی – ایرانی در شهرها به عنوان یک ضرورت مطرح و نظریه های شهرسازی مبتنی بر محله محوری و تقویت تعاملات اجتماعی در محلات تشریح شد.

دکتر عبدالحمید نقره کار با تمجید از رویکرد محله محوری شهرداری در رفسنجان، تعاملات اجتماعی و گسترش فرهنگ اسلامی و رعایت حقوق همسایگی را موجب توسعه امنیت در محلات دانست و افزود: محله محوری و مردم را به میدان آوردن اقدام بزرگی است که باعث ایجاد امید و نشاط و خلاقیت می شود.

وی ادامه داد: شهر رفسنجان را باید براساس محلات، فضاها، امکانات و نیازمندی هایی که دارد، آسیب شناسی نمود و برای توسعه زیرساخت های آن اقدام کرد.

وی بحران محیط زیست، آلودگی هوا، ترافیک و تصادفات را از جمله معضلات شهرهای بزرگ عنوان کرد و اظهار کرد: با آپارتمان سازی ها تعاملات فرهنگی و اجتماعی به صفر رسیده است؛ لذا بازگشت به محله محوری به عنوان یک ضرورت برای شهرها به حساب می آید.

این همایش به همت شهرداری رفسنجان و با همکاری ساختمان نظام مهندسی رفسنجان در سالن اجتماعات این مرکز برگزار شد.

 

 


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 10 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.