منو

۳۶ زندانی جرایم غیرعمد رفسنجان با همت انجمن حمایت زندانیان آزاد شدند

رئیس دادگستری رفسنجان از فراهم شدن زمینه آزادی ۳۶ زندانی جرایم غیرعمد استان شهرستان با همت انجمن حمایت زندانیان ابتدای امسال خبر داد.

۳۰ بهمن ۱۴۰۰

به گزارش ایستار، حجت‌الاسلام مهدی پورمحمدی صبح امروز در جشن حمایت از خانواده زندانیان شهرستان رفسنجان با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون زمینه آزادی 36 زندانی با همت انجمن حمایت زندانیان این شهرستان و پیگیری دادگستری و دادستانی فراهم شده است اظهار داشت: در حال حاضر 230خانوار تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان شهرستان رفسنجان قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه خانواده زندانیان از نظر عاطفی و حمایت مادی شکننده‌ترین قشر جامعه هستند و همه در قبال خانواده زندانیان مسئول هستیم، تاکید کرد: طی سال جاری 850 بسته معیشتی به ارزش بالغ بر چهار میلیارد و 437 میلیون ریال در بین این خانواده‌ها توزیع شده است.

رئیس دادگستری رفسنجان با بیان اینکه مردم رفسنجان مردم خیر و نجیبی هستند و این شهرستان طی سال‌ها شهر اول کشور در جهاد مدرسه‌سازی بوده است، ابراز داشت: رفسنجان نخستین شهری است که به همت خیرین اولین دستگاه ام‌آرآی کشور را خریداری کرد و اولین وقف برای امنیت کشور را دارد.

وی با اشاره به اینکه 80 درصد از موقوفات هلال‌احمر کشور در رفسنجان است، بیان کرد: طی سال جاری برای حدود  50 الی 60 مددجو توسط واحد اشتغال و حرفه آموزی اداره زندان و با همکاری انجمن حمایت اشتغال‌زایی شده است و حدود 15 نفر از همسران و دختران زندانیان نیازمند نیز معرفی به اشتغال شده‌اند.

پورمحمدی از اهدای 350 میلیون ریال کمک‌های نقدی و موردی به خانواده زندانیان نیازمند نیز اشاره کرد و افزود: در سال جاری 50 مورد معرفی به بانک جهت دریافت وام نیز انجام شده است.

وی با تأکید بر اینکه باید اولویت‌ها را در جامعه درک کنیم، ادامه داد: در رفسنجان با وجود ادارات بهزیستی، کمیته امداد و خیریه‌ها، دستگاه قضایی هم در قبال افراد وظیفه دارد و باید از احوال مردم باخبر باشیم.

رئیس دادگستری رفسنجان همچنین با اشاره به برگزاری جشن حمایت از خانواده‌های زندانیان نیازمند تصریح کرد: مجموع واریزی نقدی و تعهدات‌ نقدی خیران در این جشن نیز دو میلیارد و 330 میلیون ریال بوده است.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.