۳۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۲

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=7982


۳۶ زندانی جرایم غیرعمد رفسنجان با همت انجمن حمایت زندانیان آزاد شدند

رئیس دادگستری رفسنجان از فراهم شدن زمینه آزادی ۳۶ زندانی جرایم غیرعمد استان شهرستان با همت انجمن حمایت زندانیان ابتدای امسال خبر داد.

به گزارش ایستار، حجت‌الاسلام مهدی پورمحمدی صبح امروز در جشن حمایت از خانواده زندانیان شهرستان رفسنجان با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون زمینه آزادی 36 زندانی با همت انجمن حمایت زندانیان این شهرستان و پیگیری دادگستری و دادستانی فراهم شده است اظهار داشت: در حال حاضر 230خانوار تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان شهرستان رفسنجان قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه خانواده زندانیان از نظر عاطفی و حمایت مادی شکننده‌ترین قشر جامعه هستند و همه در قبال خانواده زندانیان مسئول هستیم، تاکید کرد: طی سال جاری 850 بسته معیشتی به ارزش بالغ بر چهار میلیارد و 437 میلیون ریال در بین این خانواده‌ها توزیع شده است.

رئیس دادگستری رفسنجان با بیان اینکه مردم رفسنجان مردم خیر و نجیبی هستند و این شهرستان طی سال‌ها شهر اول کشور در جهاد مدرسه‌سازی بوده است، ابراز داشت: رفسنجان نخستین شهری است که به همت خیرین اولین دستگاه ام‌آرآی کشور را خریداری کرد و اولین وقف برای امنیت کشور را دارد.

وی با اشاره به اینکه 80 درصد از موقوفات هلال‌احمر کشور در رفسنجان است، بیان کرد: طی سال جاری برای حدود  50 الی 60 مددجو توسط واحد اشتغال و حرفه آموزی اداره زندان و با همکاری انجمن حمایت اشتغال‌زایی شده است و حدود 15 نفر از همسران و دختران زندانیان نیازمند نیز معرفی به اشتغال شده‌اند.

پورمحمدی از اهدای 350 میلیون ریال کمک‌های نقدی و موردی به خانواده زندانیان نیازمند نیز اشاره کرد و افزود: در سال جاری 50 مورد معرفی به بانک جهت دریافت وام نیز انجام شده است.

وی با تأکید بر اینکه باید اولویت‌ها را در جامعه درک کنیم، ادامه داد: در رفسنجان با وجود ادارات بهزیستی، کمیته امداد و خیریه‌ها، دستگاه قضایی هم در قبال افراد وظیفه دارد و باید از احوال مردم باخبر باشیم.

رئیس دادگستری رفسنجان همچنین با اشاره به برگزاری جشن حمایت از خانواده‌های زندانیان نیازمند تصریح کرد: مجموع واریزی نقدی و تعهدات‌ نقدی خیران در این جشن نیز دو میلیارد و 330 میلیون ریال بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + 2 =