منو

پنج شهرستان استان کرمان به ثبت ملی رسیدند

با رأی معاون صنایع‌دستی وزارت میراث فرهنگی و هیئت شورای راهبردی انتخاب شهرها و روستاهای ملی صنایع‌دستی پنج شهرستان استان کرمان به ثبت ملی رسیدند.

۰۷ اسفند ۱۴۰۰

به گزارش ایستار، در نشست شورای راهبردی انتخاب شهرها و روستاهای ملی صنایع‌دستی که برای اولین بار خارج از پایتخت و در کرمان برگزار شد پس از بررسی شهرستان‌های کرمان، راور، راین، شهربابک و قلعه‌گنج از منظر صنایع‌دستی و میراث فرهنگی و اظهار دفاعیه فرمانداران و ائمه جمعه این شهرستان‌ها به ثبت ملی رسیدند.

پویا محمودیان در اعلام رأی داوران در این نشست بیان کرد: به منظور صیانت و حفظ صنایع دستی و هنرهای سنتی این مرز و بوم و به یادگار نگه‌داشتن این هنرها برای فرزندان این آب و خاک ثبت‌های ملی و جهانی انجام می‌شود.
وی افزود: امروز در پنجمین شورای  راهبردی انتخاب شهرها و روستاهای ملی صنایع‌دستی در استان کرمان بر اساس نظر هیئت ارزیابان و هیئت داوران شورای راهبردی شهرستان شهر بابک به عنوان شهر ملی فیروزه، قلعه‌گنج به عنوان شهر ملی حصیربافی، راور به عنوان شهر ملی قالی، کرمان به عنوان شهر ملی پته و شهر راین با یک فاصله زمانی شش ماهه مشروط به انجام موضوعات گفته‌شده به عنوان شهر ملی چاقو به ثبت ملی رسیدند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 10 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.