منو

۱۳۰۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد استان کرمان ایجاد شد

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از ایجاد اشتغال برای ۱۳ هزار و ۳۲۳ مددجوی کمیته امداد با اعتبار ۴۷۲ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

۱۱ اسفند ۱۴۰۰

به گزارش ایستار، یحیی صادقی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با بیان اینکه در آستانه هفته احسان و نیکوکاری قرار داریم و می‌طلبد در آستانه فرارسیدن سال نو بیشتر به فکر نیازمندان و محرومان باشیم اظهار داشت: در سال 1400 به یاری خدا، به کمک خیرین و دولت کارهای بزرگی برای حمایت از محرومان انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در هفته احسان و نیکوکاری تعدادی از پروژه‌های عمرانی کمیته امداد به بهره‌برداری می‌رسد گفت: تعدادی از مددجویان این نهاد با اشتغالزایی، خودکفا شدند و تعدادی از مددجویان به بازنشستگی رسیدند و مستمری بیمه تامین اجتماعی دریافت می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان با بیان اینکه برای 13 هزار و 323 نفر از مددجویان کمیته امداد، فرصت شغلی با اعتبار 472 میلیارد تومان در سال 1400 ایجاد شده است افزود: بیش از هزار تن خوراک و علوفه دام نیز برای دام مددجویان تهیه و تحویل آنها شده چرا که خشکسالی مشکلات زیادی برای آنها ایجاد کرده است.

وی با اشاره به اینکه فرزندان مددجوی ما افراد مستعد و توانمندی بوده که متاسفانه با کمبود امکانات روبه‌رو هستند ادامه داد: کلاس‌های مهارت اشتغال با همکاری فنی و حرفه‌ای و با هدف استعدادیابی و اشتغال برای مددجویان بهزیستی دایر شده است.

صادقی با بیان اینکه از بین بردن فقر بین نسلی از سیاست‌های کمیته امداد در حمایت از محرومان است گفت: حق بیمه 3 هزار و 800 نفر از مددجویان به تامین اجتماعی پرداخت می‌شود که تعدادی از آنها به‌زودی بازنشسته می‌شوند و ماهانه مستمری می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه حمایت از کودکان دارای سوءتعذیه در برنامه ما قرار دارد که در حال حاضر از 11 هزار و 800 کودکی که خانواده آنها دچار فقر هستند، حمایت می‌شود افزود: 7 هزار و 450 مادر باردار با اعتبار 7.5 میلیارد تومان حمایت شدند که فرزندان خود را به سلامتی به دنیا بیاورند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان با بیان اینکه 12 هزار سبد بهداشتی برای ارتقای شاخص‌های بهداشتی بین مددجویان توزیع شده است ادامه داد: 10 میلیارد تومان هزینه درمان بیماران صعب العلاج در استان کرمان پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه سامانه امداد هوشمند هفته آینده با حضور رئیس جمهور در کشور افتتاح می‌شود و ویژگی‌های بسیار خوبی دارد گفت: حدود 41 هزار و 100 نفر دانش آموز در استان کرمان خدمات حمایتی دریافت می‌کنند و تحت پوشش کمیته امداد هستند.

صادقی با بیان اینکه در سال 1400 مبلغ 46 میلیارد و 800 میلیون تومان وام ضروری و قرض‌الحسنه به مددجویان کمیته امداد پرداخت شده است افزود: 46 میلیارد تومان وام ودیعه مسکن به مددجویان کمیته امداد پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه 3 هزار و 690 جهیزیه به مددجویان با اعتبار 74 میلیارد تومان تهیه و تحویل شده است بیان کرد: 10 میلیارد تومان وسایل منزل خریداری و بین مددجویان سیل‌زده توزیع شده اما خسارت وارد شده بیش از این است و مقرر شد ستاد بحران استان نیز در این زمینه کمک کند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان با بیان اینکه ساخت مسکن برای مددجویان کمیته امداد با همکاری سایر نهادها از جمله سپاه ثارالله استان در حال انجام است گفت: توانمندسازی در اولویت برنامه‌های حمایتی کمیته امداد بوده و تمام تلاش خود را برای این مهم انجام می‌دهیم.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه مولدهای فقر در کشور زیاد است که از جمله آن می‌توان به تصادفات و طلاق اشاره کرد که منجر به بی‌سرپرست شدن خانواده‌ها می‌شود افزود: جشن نیکوکاری از 12 اسفند در میادین سطح شهر آغاز می‌شود.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.