منو

خبر ضرب و شتم مأمور شهرداری به کودک دستفروش در رفسنجان صحت ندارد

پیرو انتشار تصویری منتسب به ضرب و شتم یک کودک در فضای مجازی توسط مأموران خدوم شهرداری، اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رفسنجان طی بیانیه ای به این موضوع واکنش نشان داد.

۱۳ اسفند ۱۴۰۰

به گزارش ایستار، متن بیانیه بدین شرح است:

سیاست مدیریت شهری در دوره ششم حاکم نمودن آرامش در شهر و احترام به حقوق شهروندی است؛ این نهاد غیردولتی هرگونه رفتاری که باعث خدشه‌دار نمودن حیثیت، شأن و کرامت انسانی گردد را به شدت مورد مذمت و نکوهش قرار داده و در صورت مشاهده با خاطیان برخورد قاطع و قانونی انجام خواهد داد.

روز گذشته و پس از دریافت گزارش مردمی در خصوص اظهارات یکی از کاربران فضای مجازی مبنی بر ضرب و شتم کودک دستفروش توسط مأموران سدمعبر شهرداری در خیابان شهدا، موضوع به شکل ویژه و فوری در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت و پیگیری های لازم برای بررسی زوایای مختلف این ماجرا انجام شد.

ضمن استقبال از حساسیت و دغدغه شهروندان محترم در خصوص حادثه روی داده، به اطلاع می رساند که ساعت کاری پرسنل شهرداری در روزهای پنح شنبه تا ساعت ۱۳ بوده و زمان وقوع حادثه بنا به گزارش کاربر محترم خارج از این ساعت بوده که مأموران در محل یاد شده حضور نداشته و انتساب این خبر به مأموران شهرداری کاملاً کذب بوده و صحت ندارد.

هم‌چنین تأکید می شود که رسالت اصلی شهرداری رفسنجان حفظ ارزش‌ها و احترام به شخصیت والای انسانی است؛ لذا مأموران سدمعبر شهرداری هیچ گاه در برخورد با افرادی که در معابر عمومی دستفروشی می کنند، از باتوم استفاده نکرده و همواره با تذکر شفاهی به خاطیان و کسانی که موجب بر هم زدن نظم و انضباط شهری و سلب آسایش شهروندان در پیاده روها می شوند، در چارچوب قانون اقدام می کنند.

از آنجا که انتشار اخبار نادرست و انتساب القاب توهین آمیز می تواند اثرات مخرب بر سلامت روانی افراد داشته و موجب افزایش آسیب ها و لطمات جبران‌ناپذیر در حوزه اخلاق عمومی جامعه شود، امید داریم شهروندان محترم قبل از انتشار هرگونه تصویر یا خبری تأمل بیشتری نموده و پس از انتقال موارد مشابه به شهرداری رفسنجان، در صورت عدم پاسخگویی و عدم حصول نتیجه، نسبت به انتشار عمومی آن اقدام نمایند.

در همین راستا به منظور جلوگیری از هر گونه تهمت ناروا و نسبت دروغین به کارکنان و عوامل خدوم شهرداری و جهت پیشگیری از بروز موارد مشابه، اداره حقوقی شهرداری رفسنجان برای برخورد قاطع و جدی با مسببان این گونه اخبار ناصحیح که موجب خدشه دار نمودن آبروی افراد می شوند، اقدامات لازم را معمول داشته و پیگرد قانونی از اتهام زنندگان و پدیدآورندگان این شایعه را در دستور کار خود قرار داده است.

در پایان خاطرنشان می شود شهروندان محترم می توانند در هر ساعت از شبانه روز از طریق تماس تلفنی با شماره ۱۳۷ یا ارسال پیام به شبکه های اجتماعی پایگاه اطلاع رسانی شهرداری رفسنجان به نشانی @news_rafsanjan_ir نظرات و شکایات خود را نسبت به عملکرد مدیریت شهری در همه سطوح مطرح نموده و این نهاد را در جهت بهبود اقدامات خود یاری نمایند.

اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رفسنجان


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.