۱۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=8259


برنامه های هفته بزرگداشت شهدا در رفسنجان تشریح شد

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان رفسنجان عنوان کرد: برگزاری مسابقات ، برپایی میز خدمت در مصلی ،تجلیل از مدال آوران ملی ایثار و ایثارگران و دیدار با خانواده شهدا (طرح علمدار)توسط ائمه جمعه شهرستان رفسنجان از جمله اقدامات هفته بزرگداشت شهدا خواهد بود.

به گزارش ایستار ،مصطفی دهقان رجبی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان رفسنجان در نشست خبری با اشاره به اینکه ۲۲ اسفند سالروز تاسیس بنیاد شهید به عنوان روز بزرگداشت شهدا نامگذاری شده است،عنوان کرد: به مناسبت هفته بزرگداشت شهدا مسابقات انشاء نویسی با موضوع نامه ای به شهید در بستر پلتفرم شاد برای دانش آموزان ،بهترین فراز وصیت نامه شهید بین خانواده شهدا و شبی با شهدا در گلزار های شهدا و حسینیه های شهرستان برگزار خواهد شد .

دهقان رجبی در ادامه گفت:در روز های پایانی سال از مدال آوران ملی ایثار و ایثارگران ،همسران و فرزندان شهدای شاغل در ادارات ، افرادی که به جامعه جانبازان و ایثار گران بدون ذره ای منت و برای ادای دینشان به این بزرگواران در حوزه تخصصی خود خدمت رسانی میکنند تجلیل خواهد شد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان رفسنجان اذعان کرد :دیدار با خانواده شهدا (طرح علمدار)توسط ائمه جمعه شهرستان رفسنجان ،برپایی میز خدمت در مصلی ،تجدید پیمان پرسنل بنیاد شهید شهرستان با ولایت و نظام جمهوری اسلامی با حضور امام جمعه رفسنجان و فرماندار ، غبارروبی گلزارهای شهدای شهرستان و چکاپ کامل والدین شهدا توسط دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان از دیگر اقدامات هفته بزرگداشت شهدا خواهد بود .

دهقان رجبی تاکید کرد:با شهرداری رفسنجان هماهنگی های لازم انجام شده است که در روز های پایانی سال فضا سازی شهر با محوریت شهیدان جانباز انجام شود.

وی افزود :در شهرستان رفسنجان از ۷۸ گلزار شهدا ۲۶گلزار هنوز تکمیل نشده اند که امیدواریم با همکاری مجتمع مس سرچشمه و شهرداری های شهرستان تا پایان سال ۱۴۰۱گلزار های شهدای شهرستان تکمیل شوند .

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان رفسنجان با اشاره به اینکه در شهرستان دو خانواده سه شهید و پنجاه خانواده دو شهید وجود دارد،تصریح کرد:شهرستان رفسنجان همواره در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت پیشتاز بوده و تا کنون ۸۶۰شهید،۱۶ شهید مدافع حرم را که از این تعداد ۳ شهید ایرانی و ۱۳شهید از تیپ فاطمیون هستند را  تقدیم کرده است .

وی در پایان خاطر نشان کرد:در حال حاضر نزدیک به هزار نفر از فرزندان شهدا در صف متقاضی شغل هستند .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + پنج =