منو

پنج اثر منقول تاریخی فرهنگی کرمان ثبت ملی شد

مدیر‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان کرمان از ثبت پنج اثر تاریخی – فرهنگی این استان در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.

۲۳ اسفند ۱۴۰۰

به گزارش ایستار، فریدون فعالی مدیر‌کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان کرمان اظهار کرد:   پنج اثر تاریخی – فرهنگی استان شامل جام منقوش مطوط‌‌ آباد، جام لبه واریخته مطوط‌ آباد، کاسه لبه واریخته مطوط‌ آباد و گردنبند زرین گورستان سلطنتی قلعه کوچک شهرستان جیرفت همچنین قبرپوش مزار شاه نعمت‌الله‌‌ ولی ماهان براساس تصویب اعضای شورای ثبت آثار منقول فرهنگی و تاریخی کشور در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

وی گفت: قدمت این آثار به‌ترتیب به هزاره چهارم پیش از میلاد، هزاره سوم پیش از میلاد و قاجاریه باز می‌گردد.

مدیر‌کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان کرمان خاطرنشان کرد: آثار مذکور از ارزش بالایی برخوردار هستند و این اداره‌ کل در تلاش است آثار  تاریخی فرهنگی شهرستان‌های مختلف استان را که دارای شرایط لازم هستند را در فهرست آثار ملی قرار دهد.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.