۲۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۶

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=8341


آماده‌باش آتش‌نشانی رفسنجان در آستانه چهارشنبه سوری

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رفسنجان از آماده باش نیروی های آتش نشانی از ۲۴ اسفند تا ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش ایستار، علی رمضانی نژاد با اعلام این خبر گفت: با توجه به روزهای پایانی سال، خرید‌های نوروزی و شلوغی بازارهای سطح شهر و هم چنین ورود مسافران به شهر و ازدحام جمعیت، در راستای تسریع در امداد رسانی در مواقع بروز حوادث، عوامل آتش نشانی از ۲۴ اسفندماه تا ۱۵فروردین ماه ۱۴۰۱ در آماده باش کامل هستند.

وی با اشاره به آماده باش ویژه آتشنشانی در شب چهارشنبه سوری گفت: چهارشنبه سوری شبی است که میتوان با رعایت نکاتی ساده و آسان آنرا به شبی خاطره ساز تبدیل ساخت یا با بی تدبیری ،عدم کنترل رفتار های غیر معقول آن را به شبی سیاه و دردآور برای خود و سایرین مبدل ساخت.

وی ضمن توصیه به نوجوانان و جوانان بر ضرروت توجه به توصیه های ایمنی تاکید و بیان کرد: شهروندان از حضور و تجمع در خیابان‌ها، حمل و نگهداری و پرتاب مواد محترقه و آتش زا، روشن کردن آتش، سوزاندن لاستیک، هیزم و کارتن خالی در واحدهای مسکونی، پارکینگ‌های عمومی، کوچه و خیابان خودداری کنند.

رمضانی نژاد با بیان اینکه والدین باید فرزندان خود را از خطرات مواد محترقه و پر خطر انفجاری آگاه ساخته و سهم بسزائی در کاهش وقوع حوادث ایفا نمایند، گفت: والدین باید در این ایام بر رفتار فرزندان خود نظارت بیشتری داشته باشند و خطرات ناشی از استفاده از مواد محترقه در چهارشنبه سوری را به آنها گوشزد کنند.

وی با تاکید بر نقش مهم خانواده ها در کاهش حوادث احتمالی در چهار شنبه آخر سال و ایام نوروز، تصریح کرد: امیدواریم با رعایت نکات ایمنی روز‌های پایانی سال را سپری نموده و با خاطرات خوشی به استقبال نوروز برویم.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تصریح کرد: شهروندان، در صورت مشاهده هرگونه حادثه آتش‌سوزی بلافاصله با شماره ۱۲۵ به واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی اطلاع دهند.

به گفته مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری علاوه بر ۵ ایستگاه فعال در سطح شهر، گشت های موتوری آتش نشانی و چند اکیپ سیار در میادین اصلی و پرتردد شهردر آماده باش کامل هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − یک =