۲۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۷

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=8376


از نفرات برتر نخستین رویداد استارت آپی بهینه‌سازی و هوشمندسازی مصرف آب کشاورزی و شرب تجلیل شد

آیین اختتامیه نخستین رویداد استارت‌آپی بهینه‌سازی و هوشمندسازی مصرف آب کشاورزی و شرب شهرستان رفسنجان در تالار فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رفسنجان برگزار شد.

به گزارش ایستار، سرهنگ پساوند فرمانده سپاه ناحیه مقاومت  بسیج شهرستان در آئین اختتامیه نخستین رویداد استارت‌آپی بهینه‌سازی و هوشمندسازی مصرف آب کشاورزی و شرب  رفسنجان عنوان کرد:در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مقام معظم رهبری به محور علمی و پژوهشی در مسیر چهل سال دوم بسیار تاکید داشتند که براین اساس سپاه در تمامی پایگاه های مقاومت بسبج  واحد علمی و پژوهشی را دایر کرده است .

سرهنگ پساوند افزود: در شهرستان واحد علمی و پژوهشی چالش های موجود در رفسنجان را بررسی کرد و به چالش آب کشاورزی و شرب در شهرستان رفسنجان برخورد کرد که تصمیم گرفتیم نخستین رویداد استارت آپی بهینه سازی و هوشمندسازی مصرف آب کشاورزی را با همکاری مراکز علمی و ادارات شهرستان برگزار کنیم .

در ادامه خواجه‌حسنی معاون علمی پژوهشی و فناوری سپاه ثارالله استان کرمان اذعان کرد:مجموعه سپاه استان کرمان در پاسخ به ندای مقام معظم رهبری در دیدار با نخبگان و استعداد های برتر  23 رویداد مسئله محور در شهرستان های استان مطرح کرد .

وی افزود: با توجه به ظرفیت های بالقوه و بالفعل هر منطقه طرح هایی از جمله؛ کشت جایگزین و بهره وری مناسب از آب در شهرستان های شمال استان ، بهره برداری سنگ های زینتی در شهربابک ، ایجاد شرکت های کوچک و متوسط به عنوان زیر مجموعه صنایع بزرگ در غرب استان ،کشت گیاهان دارویی در رابر ،ارزوئیه و بافت ، در شرق استان موضوع بسته بندی محصول خرما و هوشمندسازی کشاورزی در جنوب استان را مطرح کردیم که در نخبگان و مسئولین این شهرستان ها برای پاسخگویی و حل این مسئله ها حساسیت ایجاد شود.

خواجه حسنی تاکید کرد: سپاه ثارالله استان کرمان از تعدادی از طرح های رویداد استارت آپی بهینه‌سازی و هوشمندسازی مصرف آب کشاورزی و شرب در شهرستان رفسنجان تا رسیدن به محصول نهایی حمایت خواهد کرد.

درپایان آیین اختتامیه از نفرات برتر رویداد استارت آپی بهینه‌سازی و هوشمندسازی مصرف آب کشاورزی و شرب  رفسنجان تجلیل شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × پنج =