۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۱

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=8707


۱۴۷۸ پایگاه زکات فطریه مردم استان کرمان را جمع‌آوری می‌کنند

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به راه‌اندازی هزار و ۴۷۸ پایگاه جمع‌آوری زکات فطریه در سراسر استان گفت: مردم استان کرمان می‌توانند به‌صورت مجازی و حضوری زکات فطریه خود را پرداخت کنند.

به گزارش ایستار، یحیی صادقی صبح امروز در جمع خبرنگاران با آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه‌داران و با اشاره به اینکه در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان و در آستانه عید سعید فطر قرار داریم اظهار داشت: مردم مؤمن استان کرمان می‌توانند به‌صورت مجازی و حضوری زکات فطریه خود را پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه دبیرخانه شورای زکات بر عهده کمیته امداد است افزود: صندوق‌های جمع‌آوری فطریه باید مجوز شورای زکات را داشته باشند و مردم مؤمن و نیکوکار استان می‌توانند با مراجعه به پایگاه‌های دارای مجوز شورای زکات استان، فطریه خود را پرداخت کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از راه‌اندازی هزار و 478 پایگاه جمع‌آوری زکات فطریه در سراسر استان کرمان خبر داد و گفت: این پایگاه‌ها در محل‌های برگزاری نماز عید فطر و میادین اصلی شهرها و روستاها راه‌اندازی می‌شوند.

وی به روش‌های الکترونیکی پرداخت زکات فطریه در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مردم مؤمن و نیکوکار استان می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #034*8877* از طریق گوشی تلفن همراه خود زکات فطره خود را در سریع‌ترین زمان ممکن پرداخت کنند.

صادقی ادامه داد: شماره کارت 6037997950437575 به نام شورای زکات استان کرمان نیز برای جمع‌آوری زکات فطریه و کفارات مردم مؤمن استان در نظر گرفته‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با توصیه به شهروندان که در این ایام نسبت به سوءاستفاده برخی از افراد هوشیار باشند گفت: پلیس با افراد و یا مراکزی که بدون مجوز از سوی شورای زکات به‌منظور دریافت فطریه به درب منازل شهروندان مراجعه و یا در فضای مجازی شماره کارت اعلام می‌کنند، برخورد خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه زکات فطریه جمع‌آوری‌شده در کوتاه‌ترین زمان به‌حساب نیازمندان واقعی واریز خواهد شد، خاطرنشان کرد: میزان و مبلغ زکات فطریه برای هر نفر بر اساس قوت غالب و طبق نظر مراجع محترم تقلید است.

دبیر شورای زکات استان کرمان عنوان کرد: سال گذشته حدود هشت میلیارد تومان زکات فطره در استان کرمان جمع‌آوری و بین خانواده‌های نیازمند توزیع شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + یازده =