منو

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان: بیش از ۷۰ درصد هنرجویان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش مشغول کار هستند

اصغر پارسا با اشاره به اینکه بر اساس بررسی‌های صورت گرفته بیش از ۷۰ درصد هنرجویان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش مشغول کار هستند گفت: اشتغال نقش مؤثری در ریشه کنی فقر، آسیب‌های اجتماعی و کاهش جرایم دارد.

۰۴ خرداد ۱۴۰۱

به گزارش ایستار، اصغر پارسا در گردهمایی رؤسای ادارات آموزش و پرورش استان بیان کرد: توسعه مهارت‌های کاربردی و فنی و حرفه‌ای اولویت اصلی آموزش و پرورش استان است که استان کرمان در این حوزه پیشگام بوده و با ایجاد هنرستان‌های تخصصی، به‌طور قطع یکی از دغدغه‌های مهم رهبر معظم انقلاب تحقق پیدا می‌کند.

پارسا با تاکید بر توسعه متوازن رشته‌های تحصیلی خاطر نشان کرد: حضور دانش آموزان در رشته علوم تجربی به مرز هشدار رسیده و باید برنامه ریزی لازم در راستای هدایت دانش آموزان به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای، ریاضی و فیزیک و علوم معارف انسانی اقدام شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه بر اساس بررسی‌های صورت گرفته بیش از ۷۰ درصد هنرجویان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش مشغول کار هستند گفت: اشتغال نقش مؤثری در ریشه کنی فقر، آسیب‌های اجتماعی و کاهش جرایم دارد.

اصغر پارسا گفت: پس می‌توان نتیجه گرفت هدایت دانش آموزان به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش اقدامی مؤثر در راستای تحقق شعار سال «تولید، دانش بنیان و کارآفرینی» و لبیک به بیانات مقام معظم رهبری است.

وی با بیان اینکه امنیت غذایی یکی از مهمترین مؤلفه‌های امنیت ملی است گفت: توسعه رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش و توجه اصولی، به هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای به ویژه هنرستان‌های کشاورزی اقدامی ماندگار در راستای تحقق این مهم و شعار راهبردی آموزش همراه با تولید است.

پارسا با اشاره به نقش تجهیزات کارگاهی در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای اشاره کرد و گفت: طرح تعدیل تجهیزات کارگاهی در استان کلید خورده و تجهیزات بر اساس نیاز هنرستان‌ها تقسیم می‌شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان از ساماندهی بهینه نیروی انسانی بر اساس نیاز و واقعیت به عنوان مهمترین صرفه جویی در آموزش و پرورش نام برد و بیان کرد: مدیریت اعتبارات برون سپاری آموزش هنرجویان فنی و حرفه‌ای نقش مؤثری در کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره وری و کار آمدی دارد.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + هفده =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.