۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۰

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=9025


معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان: بیش از ۷۰ درصد هنرجویان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش مشغول کار هستند

اصغر پارسا با اشاره به اینکه بر اساس بررسی‌های صورت گرفته بیش از ۷۰ درصد هنرجویان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش مشغول کار هستند گفت: اشتغال نقش مؤثری در ریشه کنی فقر، آسیب‌های اجتماعی و کاهش جرایم دارد.

به گزارش ایستار، اصغر پارسا در گردهمایی رؤسای ادارات آموزش و پرورش استان بیان کرد: توسعه مهارت‌های کاربردی و فنی و حرفه‌ای اولویت اصلی آموزش و پرورش استان است که استان کرمان در این حوزه پیشگام بوده و با ایجاد هنرستان‌های تخصصی، به‌طور قطع یکی از دغدغه‌های مهم رهبر معظم انقلاب تحقق پیدا می‌کند.

پارسا با تاکید بر توسعه متوازن رشته‌های تحصیلی خاطر نشان کرد: حضور دانش آموزان در رشته علوم تجربی به مرز هشدار رسیده و باید برنامه ریزی لازم در راستای هدایت دانش آموزان به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای، ریاضی و فیزیک و علوم معارف انسانی اقدام شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه بر اساس بررسی‌های صورت گرفته بیش از ۷۰ درصد هنرجویان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش مشغول کار هستند گفت: اشتغال نقش مؤثری در ریشه کنی فقر، آسیب‌های اجتماعی و کاهش جرایم دارد.

اصغر پارسا گفت: پس می‌توان نتیجه گرفت هدایت دانش آموزان به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش اقدامی مؤثر در راستای تحقق شعار سال «تولید، دانش بنیان و کارآفرینی» و لبیک به بیانات مقام معظم رهبری است.

وی با بیان اینکه امنیت غذایی یکی از مهمترین مؤلفه‌های امنیت ملی است گفت: توسعه رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش و توجه اصولی، به هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای به ویژه هنرستان‌های کشاورزی اقدامی ماندگار در راستای تحقق این مهم و شعار راهبردی آموزش همراه با تولید است.

پارسا با اشاره به نقش تجهیزات کارگاهی در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای اشاره کرد و گفت: طرح تعدیل تجهیزات کارگاهی در استان کلید خورده و تجهیزات بر اساس نیاز هنرستان‌ها تقسیم می‌شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان از ساماندهی بهینه نیروی انسانی بر اساس نیاز و واقعیت به عنوان مهمترین صرفه جویی در آموزش و پرورش نام برد و بیان کرد: مدیریت اعتبارات برون سپاری آموزش هنرجویان فنی و حرفه‌ای نقش مؤثری در کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره وری و کار آمدی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 5 =