منو

رئیس کل دادگستری استان کرمان: چهار محکوم به قصاص در کرمان از اعدام رهایی یافتند

رئیس کل دادگستری کرمان گفت: امسال ۴ پرونده قتل به همت اعضای شوراهای حل اختلاف استان منجر به رضایت اولیای دم و رهایی محکومان از اعدام شده است.

۰۴ خرداد ۱۴۰۱

به گزارش ایستار، رئیس کل دادگستری کرمان گفت: امسال ۴ پرونده قتل به همت اعضای شوراهای حل اختلاف استان منجر به رضایت اولیا دم و رهایی محکومان از اعدام شده‌اند.

حجت الاسلام ابراهیم حمیدی گفت: از ابتدای امسال تاکنون شعب شوراهای حل اختلاف ویژه زندان استان کرمان موفق شده‌اند با صلح و سازش بین طرفین دعاوی، اختلاف را برطرف کرده و در این رابطه ۹۱ زندانی از زندان‌های این استان رهایی یافتند و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.

وی با اشاره به منویات و تأکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر ضرورت ترویج فرهنگ صلح و سازش و تقویت شوراهای حل اختلاف در جهت افزایش نیافتن تعداد زندانیان در جامعه گفت: شوراهای حل اختلاف ویژه زندان موفق شدند امسال از ۵۸۷ فقره پرونده وارده به شعبه ویژه زندان تعداد ۴۷۰ فقره پرونده رامنتهی به سازش کنند.

به گفته نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان شعب شوراهای حل اختلاف ویژه زندانیان نقش بسیار مهمی در اخذ رضایت از شاکی، ایجاد صلح و سازش و حل و فصل پرونده‌های مدد جویان ایفا می‌کنند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + سیزده =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.