۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۲

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=9058


انتقاد امام جمعه رفسنجان از کمبود سرمایه‌گذاری در استخراج معادن مس

امام جمعه رفسنجان با اشاره به وجود نیروی انسانی مستعد، خلاق و کارآمد در این منطقه که نیازمند کار و شغل هستند گلایه کرد: چرا سرمایه گذاری لازم برای استخراج معادن مس انجام نمی شود؟

به گزارش ایستار،حجت الاسلام اصغر عسکری در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی و تسلیت به مناسبت شهادت امام صادق(ع) اظهار کرد: مطالبه جدی داریم از مسئولان شهرستانی، استانی و کشوری که بر روی این بخش سرمایه گذاری اقدام کنند.

وی تصریح کرد: اگر خطوط استخراج راه اندازی شود و در کنار استخراج صنایع پایین دستی و فراوری هم ایجاد شود بسیاری از افراد بیکار جذب  و ونق اقتصادی رقم می خورد.

حجت الاسلام عسکری بیان کرد: با این کار کمک به اشتغال، دولت و صادرات می شود زیرا بخشی از درامد این معادن به صورت مالیات به خزانه دولت واریز می شود و از طرفی نیاز  جهانی هم برطرف می شود دنیا هم خواستار مس است.

امام جمعه رفسنجان با اشاره به وجود ذخایر معدنی عظیم مس در منطقه، از مسئولان استان و  تهران خواست سرمایه گذاری برای استخراج این عناصر سرمایه گذاری کنند تا هم نرخ بیکاری کاهش و هم نیاز جامعه و جهان برطرف شود.

وی افزود: هفته گذشته همایش همکاری صنعت و دانشگاه در سرچشمه برگزار شد تا اساتید و دست اندرکاران دانشگاهی و بزرگان حوزه صنعت مس تدابیر لازم برای رشد و توسعه اقتصادی کشور و رفع نیاز جامعه بیندیشند.

امام جمعه رفسنجان افزود: آمار و اطلاعات ارائه شده در سمپوزیوم نشان دهنده این است که معادن عظیم مس با ذخایر بالا در استان و شهرستان وجود دارد از طرفی نیاز جهانی به مس هم احساس می شود که این دو مورد از مزیت ها در این منطقه به شمار می روند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 4 =