منو

انتقاد امام جمعه رفسنجان از کمبود سرمایه‌گذاری در استخراج معادن مس

امام جمعه رفسنجان با اشاره به وجود نیروی انسانی مستعد، خلاق و کارآمد در این منطقه که نیازمند کار و شغل هستند گلایه کرد: چرا سرمایه گذاری لازم برای استخراج معادن مس انجام نمی شود؟

۰۶ خرداد ۱۴۰۱

به گزارش ایستار،حجت الاسلام اصغر عسکری در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی و تسلیت به مناسبت شهادت امام صادق(ع) اظهار کرد: مطالبه جدی داریم از مسئولان شهرستانی، استانی و کشوری که بر روی این بخش سرمایه گذاری اقدام کنند.

وی تصریح کرد: اگر خطوط استخراج راه اندازی شود و در کنار استخراج صنایع پایین دستی و فراوری هم ایجاد شود بسیاری از افراد بیکار جذب  و ونق اقتصادی رقم می خورد.

حجت الاسلام عسکری بیان کرد: با این کار کمک به اشتغال، دولت و صادرات می شود زیرا بخشی از درامد این معادن به صورت مالیات به خزانه دولت واریز می شود و از طرفی نیاز  جهانی هم برطرف می شود دنیا هم خواستار مس است.

امام جمعه رفسنجان با اشاره به وجود ذخایر معدنی عظیم مس در منطقه، از مسئولان استان و  تهران خواست سرمایه گذاری برای استخراج این عناصر سرمایه گذاری کنند تا هم نرخ بیکاری کاهش و هم نیاز جامعه و جهان برطرف شود.

وی افزود: هفته گذشته همایش همکاری صنعت و دانشگاه در سرچشمه برگزار شد تا اساتید و دست اندرکاران دانشگاهی و بزرگان حوزه صنعت مس تدابیر لازم برای رشد و توسعه اقتصادی کشور و رفع نیاز جامعه بیندیشند.

امام جمعه رفسنجان افزود: آمار و اطلاعات ارائه شده در سمپوزیوم نشان دهنده این است که معادن عظیم مس با ذخایر بالا در استان و شهرستان وجود دارد از طرفی نیاز جهانی به مس هم احساس می شود که این دو مورد از مزیت ها در این منطقه به شمار می روند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.