منو

دبیر ستاد ثبت نام اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان: هیچ شهریه ای برای ثبت نام مدارس دولتی نباید دریافت شود

دبیر ستاد ثبت نام اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان در جلسه ستاد ثبت نام گفت: هیچ شهریه ای به جز هزینه بیمه و کتاب برای ثبت نام دانش آموزان در مدارس دولتی نباید دریافت شود.

۰۸ خرداد ۱۴۰۱

به گزارش ایستار، احمد فیروزی گفت: موضوع اول در ستاد ثبت نام استان کرمان، پیشگیری از وقوع مشکلات و نارضایتی مردم است، باید عیوب و نقص‌های سال‌های گذشته رفع شود.

وی افزود: آموزش، توجیه و پاسخگویی مستمر به خانواده‌ها باید در راستای تکریم ارباب رجوع صورت گیرد، ضمن اینکه توجه به افکار عمومی و رسانه‌ها هم ضروری است.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ۵۱۶۳ فرم بازدید از مدارس استان کرمان در سامانه نظارت وزارت آموزش و پرورش تکمیل شده که ۱۴۷ مدرسه هم ضمیمه بوده‌اند که با این وجود بیش از ۹۸ درصد مدارس استان از آغاز آموزش حضوری در سال ۱۴۰۱ بازدید شده‌اند.

فیروزی گفت: آسیب شناسی فرایند ثبت نام در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ و جمع آوری نظرات کارشناسی آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق می‌تواند بر اجرای مطلوب‌تر فرایند ثبت نام مؤثر باشد.

وی بیان کرد: نظارت بر فرآیند ثبت نام ضروری است، فرم امتیازبندی باید طراحی شود برای تشخیص اینکه چه تعداد دانش آموز در کروکی یک مدرسه هستند و چه تعداد نیستند؟ مرزهای کروکی هم باید مشخص شود.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش استان کرمان گفت: بازنگری سیاست‌های ثبت نام برای دریافت بازخوردها و رفع موانع و پیگیری موضوع مالی مدارس ضروری است، مدارس هیأت امنایی دولتی هستند و هیچ وجهی به جز هزینه بیمه و کتاب نباید از خانواده‌ها دریافت شود.

بر پایه این گزارش، جلسه ستاد ثبت نام اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با حضور اعضا در سالن کنفرانس شهید جعفری اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان، برگزار شد.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.