منو

۱۰ کارآفرین برتر کرمان تجلیل شدند/فداکار: کارآفرینی صرفاً پول و سرمایه‌گذاری نیست

چهاردهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان برگزار و از ۱۰ کارآفرین برتر تحلیل شد.

۰۸ خرداد ۱۴۰۱

به گزارش ایستار، محمدمهدی فداکار استاندار کرمان امروز در چهاردهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان، کارآفرینی را یکی از گزاره‌های مهم برای ایجاد اشتغال، افزایش تولید و ارزش پول ملی و کاهش آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد.

وی افزود: خیلی از سرمایه‌گذارها، کارآفرین نیستند‌،  یعنی سرمایه و علاقه در تولید دارند، اما کارآفرینی را به عنوان یک تخصص ندارند.

فداکار تصریح کرد: کارآفرینی صرفا پول، ساخت و سرمایه‌گذاری نیست، بلکه یک تخصص با ویژگی‌هایی چون ریسک پذیری بالا و دانش فنی است که ضمن تولید سود و ثروت، ایجاد فرصت‌های تازه در اقتصاد کشور، سرمایه را هم پیدا می‌کند.

استاندار کرمان گفت: پنجره واحد سرمایه‌گذاری در حال پیگیری است و سعی می‌کنیم تسهیل کننده کار باشیم.

وی همچنین تفسیر مشترک از فرامین و و قوانین را کمک کننده تولید دانست و بر استفاده شرکت‌ها و واحدها از ابزارهای تامین مالی نوین تاکید کرد و افزود: بورس ظرفیت خوبی در اوراق و بعضی ابزارهای نوین مالی دارد که می‌توان استفاده کرد.

استاندار کرمان گفت: نیروی متخصص کمبود نداریم، تنها باید فضا برای نیروهای بومی فراهم شود و مطمئنا خیلی از ظرفیت‌ها برمی‌گردد و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مجتبی مصباح مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان به تفاوت میان اشتغالزایی و کارآفرینی پرداخت و گفت: کارآفرینی با ایده نو می‌تواند منجر به اشتغال شود و گره‌گشای اقتصاد امروز ما خواهد بود.

وی تعداد کارآفرینان شناسنامه‌‌دار استان کرمان را ۱۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: ۲۲۴ کارآفرین در سامانه اعلامی جشنواره ثبت نام کردند که ۵۳ نفر قابل  ارزیابی بودند و ۲۳ نفر به بازدید میدانی رسیدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: ۳ کارآفرین کرمانی به مرحله کشوری راه یافتند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − ده =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.