۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۳

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=9075


۱۰ کارآفرین برتر کرمان تجلیل شدند/فداکار: کارآفرینی صرفاً پول و سرمایه‌گذاری نیست

چهاردهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان برگزار و از ۱۰ کارآفرین برتر تحلیل شد.

به گزارش ایستار، محمدمهدی فداکار استاندار کرمان امروز در چهاردهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان، کارآفرینی را یکی از گزاره‌های مهم برای ایجاد اشتغال، افزایش تولید و ارزش پول ملی و کاهش آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد.

وی افزود: خیلی از سرمایه‌گذارها، کارآفرین نیستند‌،  یعنی سرمایه و علاقه در تولید دارند، اما کارآفرینی را به عنوان یک تخصص ندارند.

فداکار تصریح کرد: کارآفرینی صرفا پول، ساخت و سرمایه‌گذاری نیست، بلکه یک تخصص با ویژگی‌هایی چون ریسک پذیری بالا و دانش فنی است که ضمن تولید سود و ثروت، ایجاد فرصت‌های تازه در اقتصاد کشور، سرمایه را هم پیدا می‌کند.

استاندار کرمان گفت: پنجره واحد سرمایه‌گذاری در حال پیگیری است و سعی می‌کنیم تسهیل کننده کار باشیم.

وی همچنین تفسیر مشترک از فرامین و و قوانین را کمک کننده تولید دانست و بر استفاده شرکت‌ها و واحدها از ابزارهای تامین مالی نوین تاکید کرد و افزود: بورس ظرفیت خوبی در اوراق و بعضی ابزارهای نوین مالی دارد که می‌توان استفاده کرد.

استاندار کرمان گفت: نیروی متخصص کمبود نداریم، تنها باید فضا برای نیروهای بومی فراهم شود و مطمئنا خیلی از ظرفیت‌ها برمی‌گردد و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مجتبی مصباح مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان به تفاوت میان اشتغالزایی و کارآفرینی پرداخت و گفت: کارآفرینی با ایده نو می‌تواند منجر به اشتغال شود و گره‌گشای اقتصاد امروز ما خواهد بود.

وی تعداد کارآفرینان شناسنامه‌‌دار استان کرمان را ۱۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: ۲۲۴ کارآفرین در سامانه اعلامی جشنواره ثبت نام کردند که ۵۳ نفر قابل  ارزیابی بودند و ۲۳ نفر به بازدید میدانی رسیدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: ۳ کارآفرین کرمانی به مرحله کشوری راه یافتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − سیزده =