۱۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۰

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=9110


آغاز عملیات پروژه آبرسانی به ۳۰ روستای دارای تنش آبی در نرماشیر

در سفر استاندار کرمان به شهرستان نرماشیر، عملیات اجرایی نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی نظام‌آباد و آبرسانی به ۳۰ روستای دارای تنش آبی این شهرستان آغاز شد.

به گزارش ایستار، در سفر محمدمهدی فداکار استاندار کرمان به شهرستان‌های شرقی عملیات احداث نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی در نظام‌شهر نرماشیر آغاز شد، مقرر شده است این پروژه که با سرمایه‌گذاری ۲۸۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی اجرا می‌شود، آذر ماه امسال به بهره‌براری برسد.

استاندار کرمان در این آیین با اشاره به ظرفیت استان در احداث نیروگاه‌های خورشیدی بر تسریع در اجرای پروژه تاکید کرد.

در ادامه سفر استاندار کرمان به شهرستان نرماشیر، پروژه آبرسانی به روستاهای دارای تنش آبی این شهرستان با محوریت قرارگاه محرومیت‌زدایی امام حسن مجتبی(ع) کلنگ زنی شد که ۳۰ روستا با جمعیت ۲۵ هزار و ۹۹۶ نفر را پوشش می‌دهد، برای آبرسانی به این روستاها ۳۸ کیلومتر لوله‌گذاری و ۱۰ هزار مترمکعب مخزن ایجاد می‌شود و ۵۹ میلیارد و ۷۰۰ میلون تومان اعتبار دارد.

همچنین در این سفر ساختمان کمیته امداد نرماشیر با ۴.۵ میلیارد تومان اعتبار و زیربنای ۸۵۰ مترمربع از محل منابع داخلی کمیته امداد افتتاح شد.

ادای احترام به شهدای گمنام نرماشیر و دیدار با خانواده شهدای محمدآبادی و زابلی‌‌زاده که ۵ تن از عزیزان خود را در راه دفاع از میهن اسلامی و تشییع پیکر مطهر سردار دل‌ها تقدیم کردند از دیگر برنامه‌های سفر استاندار کرمان به این منطقه بود.

فداکار با همراهی معاون عمرانی، نماینده مردم شرق استان در مجلس، امام جمعه‌ و فرماندار نرماشیر و جمعی از مدیران با خانواده شهیدان حسین و سبزعلی محمدآبادی، داوود و محمد زابلی‌زاده‌ از شهدای دفاع مقدس و شهید ابوالفضل زابلی‌زاده از شهدای تشییع در کرمان دیدار کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + ده =