منو

استاندار:راه‌اندازی پژوهشکده خرما برای شرق کرمان ضرورت دارد

استاندار کرمان با اشاره به آفت خشکیدگی محصول خرما در شرق استان گفت: راه‌اندازی پژوهشکده خرما ضرورت و نیاز منطقه است و باید بنیه علمی و ظرفیت‌های مطالعاتی در این رابطه فعال شوند.

۱۲ خرداد ۱۴۰۱

به گزارش ایستار ، محمد مهدی فداکار عصر چهارشنبه در نشست شورای اداری شهرستان فهرج افزود: شهرستان بم مقصد مهم گردشگری در کشور است و اگر فهرج وارد مجموعه گردشگری بم شود، با توجه به ظرفیت های متطقه بسیار در جذب گردشگر موثر خواهد بود.

وی تصریح کرد: شهرستان فهرج دارای جاذبه های تاریخی و طبیعی فراوانی است که می تواند گردشگران داخلی را نیز جذب کند و ما حمایت های لازم را انجام خواهیم داد.

استاتدار کرمان بیان کرد: معین های اقتصادی منطقه به چهار شهرستان شرقی استان بیشتر توجه کنند و بخش های خاص تولیدی خود را به این مناطق منتقل کنند.

وی با اشاره به مشکل ریزگردها در شهرستان فهرج اظهار داشت: توفان شرایط برای شهرستان سخت کرده است و در برخی از مناطق زندگی و کشاورزی مردم زیر خاک می رود که باید برای حل آن چاره اندیشی کنیم.

فداکاربا اشاره به مشکل بدهی تسهیلات به مردم در شرق استان کرمان افزود: تعداد و مجموع تسهیلات باید مشخص شود تا برای آن راه حل مشخص شود و مردم بتوانند از تسهیلات جدید استفاده کنند.

وی با اشاره به نداشتن فعالیت در شهرک صنعتی فهرج گفت: زیر ساخت های خوبی در این شهرک فراهم شده است و باید دولت حمایت کند تا طرح هایی با ارزش افزوده بالا به کمک مردم در آن راه اندازی شود.

استاندار کرمان تاکید کرد: مدت زیادی از آغاز ۲ مجموعه ناتمام فرهنگی و هنری و سایت اداری شهرستان فهرج می گذرد که باید با تامین اعتبارات در کوتاه مدت به اتمام برسد تا از خسارت بیشتر جلوگیری کنیم، ضمن اینکه شهرستان به این مجموعه ها نیاز دارد.

وی در ارتباط با حل مشکل حقوق و بیمه کارکنان شهرداری فهرج افزود: باید مشکل این کارکنان پیگیری شود و ما بررسی می کنیم تا هر چه زودتر راهکار برای پرداخت حقوق معوقه و بیمه این قشر زحمتکش پیدا کنیم.

فدایی اطهار داشت: بحث بومی گزینی برای استخدام را نماینده مردم در مجلس پیگیری کند، زیرا مشکل چهار شهرستان شرقی است و مسئولان شرکت مخابرات فول حل مشکل اینترنت و تلفن ثابت منطقه را نیز داده اند.

نشست شورای اداری‌ شهرستان فهرج با حضور نماینده مردم چهار شهرستان‌ شرق  استان کرمان و جمعی از مسئولان در محل فرمانداری فهرج برگزار شد.

استاندار کرمان در دومین روز از سفر خود به شرق استان کرمان عصر چهارشنبه وارد شهرستان فهرج شد و ۲ طرح بهداشت و ورزش را افتتاح کرد.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − دو =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.