منو

فرماندار رفسنجان:برداشت 4/5 میلیارد دلار پسته طی 12 سال گذشته در رفسنجان

حسین رضایی فرماندار رفسنجان اذعان کرد:در 12 سال گذشته 4.5 میلیارد دلار پسته از باغات پسته رفسنجان برداشت شده است.

۲۲ خرداد ۱۴۰۱

به گزارش ایستار ،حسین رضایی  در آئین معارفه خود به عنوان فرماندار رفسنجان با اشاره به اینکه رفسنجان دارای پتانسیل هایی بالقوه ای مانند 11 واحد دانشگاهی، صنعت عظیم مس، کشاورزی پسته و از همه مهمتر نیروی انسانی کارآمد است ، اظهار کرد : میتوان از این ظرفیت ها می توان در راستای رشد و توسعه شهرستان استفاده کرد.

وی افزود: در حوزه ساماندهی راه ها و برق شهرستان باید تمهیدات لازم را اندیشید تا ضمن تأمین این زیرساخت ها شاهد کاهش معضلات اعم از تصادفات در این بخش ها باشیم.

رضایی اتصال جاده شهربابک به رفسنجان از طریق جاده پاقلعه را نویدی در توسعه شهرستان دانست و بیان کرد: ذخیره منابع مالی در بانک ها که از ناحیه محصول پسته رقم می خورد با کمک منابع مالی مجتمع مس سرچشمه در بانک ها می توان به رونق شهرستان کمک کرد.

وی با بیان اینکه مراکز درمانی در شهرستان با کمک خیرین ایجاد شده اند و خیرین در همه عرصه ها کمک های به سزایی را ارائه می دهند ادامه داد: یک واحد بیمارستان خصوصی نیز توسط خانواده خیر نظری در حال احداث است.

فرماندار رفسنجان گفت: بحث تشکل ها به توسعه کمک کننده است به طوری که در زمان کمبود مرغ در شهرستان با وجود شرکت تعاونی مرغداران ، بحث خودکفایی مرغ و همچنین ارسال گوشت مرغ در مناطق فاقد استان انجام شد که ظرفیتی ارزنده ای در این شهرستان است.

وی با اشاره به اینکه مسئله کشاورزی رفسنجان حال و روز خوشی ندارد و 200 هزار نفر از جمعت 320 هزار جمعیت رفسنجان از راه کشاورزی درامد کسب می کنند افزود: یک قرن از طریق گمرک این شهرستان پسته را صادر می کنیم؛ در 12 سال گذشته 4.5 میلیارد دلار پسته از باغات پسته رفسنجان برداشت شده است.

رضایی بیان کرد: شهرستان رفسنجان نیمی از محصول پسته استان کرمان را تولید می کند و طی 12 سال قبل 24 درصد پسته استان را براشت کردیم؛ لذا با توجه به مشکلات به وجود امده در این بخش باید کشاورزی پسته را ساماندهی کرد.

وی تصریح کرد: وجود پژوهشکده پسته کشور در این شهرستان و نیز واحدهای علمی دانشگاهی می تواند در بحث های پیش آمده از کمبود و افت کیفی منابع آبی و نیز سرمازدگی و گرمازدگی ها راه کارهای علمی را پیدا کرد وبه کار گرفت.
رضایی با اشاره به اینکه توسعه شهرستان بدون کمک مس امکان پذیر نیست اظهار کرد: وجود200 نقطه گردشگری و ۷۰ اثر ثبت ملی در شهرستان رفسنجان عدد کوچکی نیست.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 11 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.