۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۹

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=9431


حمایت از تولیدات داخلی با محور اقتصاد مقاومتی روشی برای مبارزه با تحریم‌ها

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای ارتش در جنوب‌شرق گفت: حمایت از تولیدات داخلی با محوریت اقتصاد مقاومتی روشی برای مقابله با تحریم‌های اقتصادی علیه کشور با کمترین وابستگی به خارج در خصوص نیازهای اساسی و راهبردی است.

به گزارش ایستار ، سرتیپ دوم امیر غلامعلیان فرمانده قرارگاه منطقه‌ای نزاجا و ارشد نظامی آجا در جنوب‌شرق امروز در بازدید از مراسم اختتامیه نمایشگاه تولیدات داخلی و صنایع دستی خانواده شهرک هوانیروز ارتش اظهار کرد: حمایت از تولیدات داخلی با محوریت اقتصاد مقاومتی روشی برای مقابله با تحریم‌های اقتصادی علیه کشور با کمترین وابستگی به خارج از کشور در خصوص نیازهای اساسی و راهبردی است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که اقتصاد مقاومتی را راهکار نجات اقتصاد کشور تبیین کرده‌اند، گفت: مهم‌ترین مولفه در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده، توجه به تولید داخلی و فرهنگ‌سازی برای مصرف کالای ایرانی است و حمایت از تولید ملی نیز جز با تقویت تولید داخلی و حمایت از تولیدکنندگان حاصل نمی‌شود، از این رو با حمایت از نمایشگاه‌های توانمندی داخلی ضمن به حرکت در آمدن چرخ تولید، اشتغال و رونق اقتصادی بیش از پیش در کشور ایجاد خواهد شد.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای نزاجا با اشاره به اینکه تولیدکنندگان و صنعتگران امروز، سرداران جنگ اقتصادی هستند که وظیفه سنگینی بر دوش دارند، خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی کشور، کار تولیدکنندگان به مثابه جهاد و ایثار برای حفظ اقتصاد و عزت کشور است.

غلامعلیان ادامه داد: این نمایشگاه بزرگترین ظرفیت برای معرفی توانمندی‌های شهری و محلی استان‌ها بوده و تولید کالا داخلی، ترویج فرهنگ استفاده از کالای ایرانی و ایجاد کارآفرینی از محورهای برپایی این نمایشگاه است.

وی ابراز کرد: خانواده کارکنان شهرک هوانیروز ارتش کرمان در طول سال آموزش‌های لازم را می‌بینند و کار ساخت و ساز صنایع دستی را به‌خوبی فراگیری و در پایان دوره آموزش مدرک معتبر به آنها اعطا می‌شود و با برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی آثار تولیدی خود را ارائه و به فروش می‌رسانند.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای ارتش در جنوب‌شرق خاطرنشان کرد: این نمایشگاه به‌مناسبت روز جهانی صنایع دستی از ۲۰ خرداد آغاز و تا امروز در محل شهرک هوانیروز ارتش کرمان برگزار و خانواده‌های هنرمند شهرک هوانیروز ارتش آثار تولیدی خود را در رشته‌های فیروزه کوبی، مینا کاری، سفال‌کاری، نقاشی روی چوب و موارد دیگر به نمایش گذاشتند و با توجه به کیفیت محصولات عرضه شده در این نمایشگاه، مردم از برپایی این نمایشگاه استقبال خوبی داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 20 =