منو

۱۰۹ هزار نفر جمعیت بیکار استان کرمان است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان گفت: ۱۰۹ هزار نفر جمعیت بیکار استان بوده و نرخ بیکاری استان ۱۱.۳ درصد است.

۰۵ تیر ۱۴۰۱

به گزارش ایستار، کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان کرمان صبح امروز به ریاست محمدمهدی فداکار استاندار کرمان در محل سالن شهید مرتضوی استانداری برگزار شد.

جعفر رودری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان در این کارگروه با بیان اینکه نرخ رشد جمعیت استان کرمان 1.3 درصد است، اظهار داشت: دو میلیون و 410 هزار نفر جمعیت بالای 15 سال سن، استان کرمان است که در سن کار قرار دارند.

وی با عنوان اینکه حدود 109 هزار نفر بیکار در استان کرمان وجود دارد، گفت: در سال گذشته حدود 22 هزار نفر اشتغالزایی خالص در استان کرمان انجام شد و 12 درصد اشتغال ایجاد شده در کشور مربوط به استان کرمان است که در واقع عملکرد قابل قبولی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان با اشاره به اینکه نرخ بیکاری در استان کرمان 11.3 درصد بوده که تقریباً بیشتر در حوزه بانوان است، افزود: نرخ مشارکت استان 40.3 درصد بوده که نسبت به جمعیت روستایی استان به کل کشور 41.8 درصد است.

وی با بیان اینکه یکی از معضلات بازار کار در ایران نسبت به سایر کشورهای دنیا، پایین بودن نرخ مشارکت است، ادامه داد: نرخ بیکاری جوانان 18 تا 35 ساله در استان کرمان 23.4 درصد بوده که یک شاخص مهم است.

رودری با اشاره به اینکه 36 درصد از جمعیت استان کرمان که در سن کار قرار دارند، شاغل هستند، بیان کرد: بیکاری بالای جوانان به‌ویژه جوانان تحصیلکرده یک نکته راهبردی در استان کرمان است.

وی با بیان اینکه 60 هزار و 374 نفر تعهد اشتغال استان کرمان در سال 1401 است، گفت: 52 درصد این تعداد در بخش صنعت، 30 درصد در بخش خدمات و 18 درصد آن در بخش کشاورزی باید ایجاد شود.

مجتبی مصباح، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه از ابتدای امسال اشتغال حدود 10 هزار نفر در استان کرمان در سامانه رصد ثبت شده است، اظهار داشت: پیگیر هستیم که تعهد اشتغال استان در سال جاری اجرا شود.

در این جلسه یحیی صادقی مدیرکل کمیته امداد استان کرمان نیز عدم تخصیص اعتبارات را دلیل عدم تعهد اشتغال استان دانست و افزود: امیدواریم که با تخصیص به موقع اعتبارات برنامه تعهد اشتغال استان مطابق برنامه زمان‌بندی اجرا شود.

حسین مهرابی، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه بانک‌ها در جذب تسهیلات تبصره 18 استان همکاری لازم را به‌عمل آورند، گفت: کوتاهی در جذب تسهیلات تبصره 18 پذیرفته نیست و دستگاه‌ها اجازه ندهند که این منابع از استان کرمان خارج شود.

وی مهلت جذب این تسهیلات را تا پایان تیرماه دانست و ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود که تا پایان شهریورماه این مهلت تمدید شود اما این امکان هم وجود دارد که دستگاه‌هایی که در جذب تسهیلات عقب هستند، سهمیه آنها به سایر استان‌ها اختصاص داده شود.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + یازده =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.